ČTK

18. 12. 2023

První dáma Eva Pavlová založila se svými spolupracovníky nadační fond, který se zaměřuje na poskytování pomoci v různých oblastech. Podle nového webu Pavlové se zaměří na podporu dětí a mládeže ve vzdělávání a rozvoji, pomoc samoživitelkám a samoživitelům či na zlepšení kvality života seniorů. Zároveň chce podpořit mladé lidi v inovativních projektech s pozitivním dopadem na společnost. Pavlová dnes nové aktivity představila novinářům.

Fond vznikl 11. listopadu, správní radu kromě Pavlové tvoří Eva Ridvalová a Josef Blaho, jako revizorka pak Kateřina Hejhalová. Informace o variantách pomoci jsou k nalezení na webu. Sponzory fond neshání, kromě příspěvků se počítá například s aukcemi na tvorbu mladých umělců, nachystaný je také e-shop.

Nový web funguje ode dneška, obsahuje zejména rozcestník pomoci, kde si mohou občané vyhledat neziskové a příspěvkové organizace, které v jejich regionu poskytují prospěšné služby a s nimiž se první dáma osobně seznámila.

Pavlová má také svůj obsahový tým, v němž zasedá šéfka domu dětí a mládeže v Aši Eva Holečková, zakladatelka PR agentury věnující se vzdělávání lékařských a nelékařských oborů Lilly Ahou Král či rodinná mediátorka Michaela Kopalová, která se věnuje zavádění výuky komunikačních technik na základních a středních školách.

Manželky předchozích prezidentů zakládaly také nadace. V roce 2014 tak učinila Ivana Zemanová, podle webu je ale nadace v likvidaci. Livia Klausová je předsedkyní správní rady Nadačního fondu Livie a Václava Klausových, který se zaměřuje především na podporu vzdělávání. Dagmar Havlová založila Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, která má široký okruh zájmů, zabývá se mimo jiné prevencí rakoviny. První manželka prezidenta Václava Havla Olga založila Výbor dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové, jehož cílem je pomáhat lidem se zdravotním postižením, lidem opuštěným a diskriminovaným v jejich začlenění do společnosti.

Související témata

Přečtěte si také

Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně
Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně

Podle něj evropská pravidla mohl nastavovat jen někdo bez reálné zkušenosti z výroby. „Vypadá to, jako by to vymýšleli lidí, kteří nikdy nebyli v poli a ti nám vyprávějí, co máme dělat,“ domnívá se Tomáš Krč.

Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá
Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá

Společnost Mercedes-Benz včera oznámila, že odsouvá dříve avizované ukončení výroby spalovacích motorů. Firma to uvedla ve své zprávě pro investory.

Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává
Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává

Čínská iniciativa Pás a stezka ztrácí na atraktivitě kvůli skrytým vojenským ambicím, korupci a nedostatečným hospodářským výsledkům.

Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu
Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu

Půda je v Česku podle portálu Intersucho nasycená, úroveň nasycení se na většině míst republiky pohybuje nad 90 procenty.

Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách
Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách

Herkules je jednou z nejoblíbenějších postav řecké mytologie. Jeho obrovská síla a odvaha inspirovala západní svět.