Redakce Epoch Times

21. 12. 2023

Rozhodnutí Nejvyššího soudu Colorada podnítilo představitele několika dalších demokratických států, včetně Kalifornie či New Yorku, k přijímání opatření, která by vedla k diskvalifikování Trumpa z volebních lístků.

https://www.theepochtimes.com/us/colorado-decision-triggers-rush-to-remove-trump-from-blue-state-ballots-5550574

Republikán Thom Tillis předložil v Kongresu návrh zákona, který by státům fakticky zakázal vyřadit bývalého prezidenta Donalda Trumpa z primárek kvůli obvinění, že 6. ledna 2021 podněcoval nepokoje v americkém Kapitolu.

https://www.theepochtimes.com/us/senator-introduces-federal-bill-that-would-block-trumps-removal-from-primary-ballots-5550483

Bidenova administrativa oznámila, že z již dříve schváleného balíčku Inflation Reduction Act vyčlení 600 milionů dolarů ve formě grantů na financování tisíců projektů „environmentální spravedlnosti“ po celé zemi.

https://www.theepochtimes.com/us/biden-admin-to-give-out-600-million-in-grants-for-environmental-justice-projects-5550662

Skupina zákonodárců obou politických táborů naléhá na ministerstvo zahraničí, aby uvalilo sankce na hongkongské a čínské představitele v návaznosti na rozhodnutí tamních úřadů vypsat odměny za informace vedoucí k zatčení pěti zahraničních aktivistů, včetně občana USA.

https://www.theepochtimes.com/us/us-lawmakers-urge-blinken-to-sanction-hong-kong-officials-for-hunting-overseas-activists-5551034

Pentagon oznámil, že poprvé po téměř dvou letech spolu jednali nejvyšší vojenští představitelé Číny a Spojených států.

https://www.theepochtimes.com/china/us-china-hold-first-military-talks-since-pelosis-taiwan-visit-5551066

Dánsko a Spojené státy dnes podepsaly dohodu o obranné spolupráci.

https://www.theepochtimes.com/epochtv/blinken-danish-foreign-minister-sign-defense-agreementa-5551116

Poté, co Chicago zavedlo vysoké pokuty vůči autobusům přivážejících ilegální imigranty, texaský guvernér Abbott začal ilegály do metropole přepravovat letecky.

https://www.theepochtimes.com/us/texas-sends-illegal-immigrants-on-a-plane-after-chicago-blocks-buses-5550748

Organizace North American Electric Reliability Corporation, která sleduje spolehlivost elektrické sítě, varovala ve své nové zprávě před potenciálními blackouty. Dle zprávy k nim potenciálně dojde vyřazováním výroby elektřiny z fosilních paliv a nespolehlivostí využívání obnovitelných zdrojů.

https://www.theepochtimes.com/article/grid-watchdog-warns-of-potential-blackouts-criticizes-less-reliable-solar-and-wind-power-5551138

Související témata

Přečtěte si také

Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně
Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně

Podle něj evropská pravidla mohl nastavovat jen někdo bez reálné zkušenosti z výroby. „Vypadá to, jako by to vymýšleli lidí, kteří nikdy nebyli v poli a ti nám vyprávějí, co máme dělat,“ domnívá se Tomáš Krč.

Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá
Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá

Společnost Mercedes-Benz včera oznámila, že odsouvá dříve avizované ukončení výroby spalovacích motorů. Firma to uvedla ve své zprávě pro investory.

Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává
Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává

Čínská iniciativa Pás a stezka ztrácí na atraktivitě kvůli skrytým vojenským ambicím, korupci a nedostatečným hospodářským výsledkům.

Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu
Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu

Půda je v Česku podle portálu Intersucho nasycená, úroveň nasycení se na většině míst republiky pohybuje nad 90 procenty.

Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách
Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách

Herkules je jednou z nejoblíbenějších postav řecké mytologie. Jeho obrovská síla a odvaha inspirovala západní svět.