ČTK

11. 4. 2024

Teploty v Česku se ke konci týdne vrátí nad 20 stupňů Celsia, v neděli může být zejména na jihovýchodě země až 26 stupňů, rána budou ale chladná, v pátek se mohou k ránu objevit ještě přízemní mrazíky. Jinak meteorologové očekávají převážně polojasno, většinou bez deště. Na začátku příštího týdne se pak opět ochladí. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Už uplynulý víkend a začátek tohoto týdne byl nadprůměrně teplý, v neděli Česko zažilo letošní první tropický den, teploty přesáhly 30 stupňů Celsia.

„Dnešní ráno je hlavně v Čechách o poznání chladnější než v minulých dnech. Teploty zde většinou klesly na pět až nula stupňů Celsia, objevují se i přízemní mrazíky. Na Moravě a ve Slezsku je tepleji, většinou mezi deseti až pěti stupni Celsia. Přes den nás čeká slunečno a oteplí se na 16 až 20 stupňů Celsia, což je po jednom dni s normálními teplotami opět návrat k nadnormálním,“ uvedl ČHMÚ na sociální síti X.

V pátek očekávají meteorologové polojasno až skoro jasno, přechodně místy oblačno, ráno se ojediněle mohou objevit mlhy. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi osmi až čtyřmi stupni Celsia, v údolích až dva stupně Celsia a ojediněle se podle meteorologů mohou objevit ještě přízemní mrazíky. Denní teploty vystoupají na 17 až 21 stupňů.

O víkendu se pak dál oteplí, v sobotu se teploty posunou ke 23 stupňům a v neděli zejména na jihovýchodě až k 26 stupňům Celsia, pak se opět ochladí. „V neděli počasí u nás začne ovlivňovat zvlněná studená fronta od severozápadu. V pondělí počasí u nás ještě ovlivní studená fronta a za ní k nám pronikne studený a vlhký vzduch od severozápadu až severu,“ uvedl ČHMÚ. V polovině příštího týdne spadne průměr maximálních denních teplot pod deset stupňů a průměr nejnižších nočních se bude pohybovat kolem dvou stupňů Celsia. Na horách a přechodně i níže může sněžit.

Související témata

Přečtěte si také

VIDEO: Rozhovor s europoslancem Zdechovským na témata, která trápí občany nejvíce
VIDEO: Rozhovor s europoslancem Zdechovským na témata, která trápí občany nejvíce

Přijít s opravdu dobrým migračním paktem je dle europoslance Tomáše Zdechovského jako vytvořit dobré hudební dílo. Diskutovali jsme i o řadě dalších témat, která občany „pálí“.

Topolánek: Evropa se sama rozhodla, že zchudne, a usilovně na tom pracuje
Topolánek: Evropa se sama rozhodla, že zchudne, a usilovně na tom pracuje

Evropská unie svými klimatickými politikami a Green Dealem uměle snižuje vlastní ekonomický výkon a přivádí nás do chudoby, sdělil bývalý premiér Mirek Topolánek.

Armáda ČR nacvičovala v květnu na zemi, ve vzduchu i na moři
Armáda ČR nacvičovala v květnu na zemi, ve vzduchu i na moři

24. května vyvrcholilo jedno z největších letošních cvičení Pozemních sil Armády ČR s názvem Joint Fires 2024. Kromě něj se naše armáda zapojila v květnu i do několika mezinárodních cvičení.

Nadbytečné výrobní kapacity a dumpingová taktika Číny
Nadbytečné výrobní kapacity a dumpingová taktika Číny

Spojené státy a Evropská unie (EU) vyjádřily obavy z nadměrné výrobní kapacity Číny v různých odvětvích, od oceli a hliníku až po lithiové baterie, nové energetické produkty, elektromobily a solární panely.

Čeští hokejisté oslavili zlato s fanoušky, ve čtvrtek je přijme prezident
Čeští hokejisté oslavili zlato s fanoušky, ve čtvrtek je přijme prezident

Tisíce lidí dnes oslavily s českým národním hokejovým týmem v Praze zisk titulu mistrů světa.