Lisa Bian

6. 5. 2024

Paní Chenová se léta potýkala s neplodností a zkoušela všechny možné metody, jak otěhotnět. Teprve když to vzdala a začala praktikovat meditaci, splnilo se jí její přání.

Arjene Chenová, která se vdala ve 22 letech, se 18 let potýkala s neplodností. Přestože zkoušela tradiční čínskou medicínu (TCM), jezdila na dovolenou, aby si odpočinula, podstupovala umělé oplodnění a oplodnění ve zkumavce, na každém kroku se setkávala se zklamáním. Jako zázrakem se jí ve 40 letech podařilo otěhotnět a porodit přirozenou cestou, což ji příjemně překvapilo a zanechalo v ní živé vzpomínky, které rezonují dodnes.

„Nemohla jsem uvěřit, že jsem ve 40 letech těhotná! Lékař mi řekl, že všechny výsledky testů byly jako u dvacetileté ženy. Nakonec jsem rodila přirozeně, což mě naplnilo radostí!“ uvedla.

Náročná cesta k početí

Paní Chenová, které je letos 61 let, se narodila na Tchaj-wanu. Do Spojených států se přestěhovala po svatbě se svým manželem, který studoval v zahraničí. V současné době žije v Columbusu ve státě Ohio a pracuje jako středoškolská učitelka čínštiny.

Poté, co manžel paní Chenové získal doktorát a jejich finanční situace se zlepšila, začali vyhledávat lékařskou pomoc kvůli neplodnosti. Zjistili, že jeden z vejcovodů paní Chenové je zablokovaný, což snižuje její šance na početí na polovinu. Její manžel měl navíc nízký počet spermií.

Lékař jim navrhl, aby nejprve zkusili umělé oplodnění, protože je to cenově dostupnější varianta. Po několika neúspěšných pokusech se však nakonec rozhodli pro mimotělní oplodnění (IVF).

„Mimotělní oplodnění bylo před 20 lety velmi drahé a stálo téměř 234 480 Kč. Pojišťovna nehradila ani korunu, ale my jsme se přesto rozhodli, že do toho půjdeme, nikdy jsme se nechtěli vzdát žádné šance,“ řekla paní Chenová.

Její manžel se naučil, jak jí denně aplikovat hormony vyvolávající ovulaci. Během měsíce vyprodukovala 10 vajíček, z nichž šest bylo úspěšně oplodněno. Následně podstoupila operaci v lokální anestezii, při které jí byla do dělohy přenesena tři oplodněná vajíčka.

„Po operaci jsem byla velmi úzkostná, cítila jsem se, jako bych byla těhotná. Každý den jsem chodila opatrně a vyhýbala se zvedání těžkých předmětů. Po třech týdnech se však dostavila menstruace,“ řekla.

Po několikaměsíčním odpočinku podstoupila další operaci, při níž jí byla do dělohy přenesena zbývající tři oplodněná vajíčka, ale otěhotnět se jí nepodařilo.

„V tu chvíli jsme byli vyčerpaní, se zlomeným srdcem a nesmírně frustrovaní,“ řekla.

S pocitem, že po podstoupení IVF vyčerpali všechny možnosti, se paní Chenová a její manžel rozhodli, že nebudou pokračovat v další léčbě kvůli omezeným finančním prostředkům.

Nečekané překvapení

V roce 2001, když jí bylo 38 let, seznámil paní Chenovou s Falun Gongem její přítel. Falun Gong, známý také jako Falun Dafa, je duchovní praxe, kterou v roce 1992 představil mistr Li Hongzhi z Číny. Falun Gong se řídí zásadami pravdivosti, soucitu a snášenlivosti a skládá se z pěti souborů cvičení včetně meditace.

Pro Falun Gong se rozhodla poté, co jí její známý daroval jeho základní knihu Zhuan Falun. Paní Chenové se zalíbilo učení této knihy o tom, že je třeba být dobrým člověkem a při jednání s druhými a vyřizování záležitostí se zamyslet nad svým nitrem.

Po praktikování Falun Gongu si paní Chenová všimla určitých změn na svém těle a mysli. „Můj zdravotní stav se výrazně zlepšil. Dříve mě bolela záda, ale po několika měsících cvičení bolesti zmizely. Navíc jsem se stala emočně stabilnější a mé zklamání z toho, že jsem neotěhotněla, postupně vyprchalo.“

Šest měsíců po zahájení praxe Falun Gongu nečekaně zjistila, že je těhotná.

„Lékař řekl, že všechny výsledky mých testů se podobají výsledkům ženy po dvacítce a že plod je velmi zdravý,“ řekla. „Také můj porod proběhl přirozeně a hladce. Byla jsem opravdu nadmíru šťastná. Věřím, že Falun Gong mi přinesl klid a zdraví mého těla. Jsem za to nesmírně vděčná.“

Paní Chenové je nyní 61 let a její 21letý syn studuje na Ohio State University, kde jeho otec vyučuje. Je členem školního fotbalového týmu a kapely. Ještě větší radost paní Chenové dělá to, že její syn od dětství praktikuje Falun Gong a řídí se principy pravdivosti, soucitu a snášenlivosti. Těší se dobrému zdraví a projevuje ohleduplnost k ostatním.

Meditace zvyšuje počet těhotenství

Falun Gong je oblíbená metoda pro zlepšení fyzického a duševního zdraví. Psychologové vypozorovali, že Falun Gong může vést ke klidnějšímu a pozitivnějšímu myšlení, zlepšit schopnosti péče o sebe a zlepšit celkový zdravotní stav.

Komplexní studie zdůraznila, že neplodní pacienti častěji prožívají negativní emoce, jako je úzkost, stud, vina a nízké sebevědomí. Na druhou stranu bylo prokázáno, že terapie zaměřená na duševní a tělesnou rovnováhu pomáhá zmírnit stres a potenciálně zvýšit počet těhotenství.

Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times. Překlad byl redakčně upraven.

Související témata

Přečtěte si také

Profesionální baristé odhalují tajemství přípravy dokonalé domácí kávy
Profesionální baristé odhalují tajemství přípravy dokonalé domácí kávy

Nejdůležitější části vybavení, které potřebujete, a další tipy, jak si co nejlépe připravit vaši ranní kávu.

Jak by dopadly eurovolby, kdyby měl každý dva hlasy? Otestujte si novou metodu
Jak by dopadly eurovolby, kdyby měl každý dva hlasy? Otestujte si novou metodu

Průzkum vychází z metody D21, kterou vyvinul Karel Janeček a která má najít řešení širší společenské shody, eliminovat extremisty a předcházet tomu, že volič volí „menší zlo“.

Nová studie: Aktivní ve středním věku, zdraví ve stáří
Nová studie: Aktivní ve středním věku, zdraví ve stáří

Mnohé studie prokázaly, že udržení nebo zvýšení aktivity ve středním věku významně ovlivňuje kvalitu života ve stáří.

Čínské vojenské výdaje v roce 2022 dosáhly 710 miliard dolarů, více než trojnásobek toho, co tvrdil Peking
Čínské vojenské výdaje v roce 2022 dosáhly 710 miliard dolarů, více než trojnásobek toho, co tvrdil Peking

V roce 2022 čínský režim oznámil, že jeho výdaje na obranu v tomto roce budou činit 229 miliard dolarů.

Proč by se muži měli dobře oblékat
Proč by se muži měli dobře oblékat

Zevnějšek o vás může mnohé prozradit a ukázat okolí některé vaše kvality, například zralost, vůdcovství či schopnost postarat se.