Epoch Times Česko ČTK

a 31. 7. 2025

Americký prezident Donald Trump dal jasně najevo, že chce dohodu o ukončení války mezi Ruskem a Ukrajinou do 8. srpna. Spojené státy to dnes oznámily Radě bezpečnosti OSN, informuje agentura Reuters.

„Rusko a Ukrajina musejí vyjednat příměří a trvalý mír. Je na čase uzavřít dohodu. Prezident Trump dal jasně najevo, že se to musí stát do 8. srpna. Spojené státy jsou připraveny zavést další opatření k zajištění míru,“ sdělil Radě bezpečnosti OSN americký diplomat John Kelley.

Trump dal původně ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi 50 dní na změnu přístupu k válce, tento týden však lhůtu zkrátil na deset dní. Trump uvedl, že po jejím vypršení hodlá proti Rusku zavést cla a další opatření, pokud Moskva nepokročí na cestě k míru.

V pondělí Trump také zmínil sekundární sankce, pokud Moskva neuzavře dohodu o míru. Trump už v polovině července pohrozil Rusku a jeho obchodním partnerům uvalením až stoprocentních sekundárních sankcí, pokud nebude do 50 dnů uzavřena dohoda o ukončení války s Ukrajinou. Jedním z klíčových obchodních partnerů Ruska, na které po jeho invazi na Ukrajinu v roce 2022 zavedly západní země sankce, je nyní Čína.

Přečtěte si také

Vláda rozhodla o delegaci na summit NATO, s prezidentem nepočítá. „Má to racio,“ řekl Babiš

Vládní kabinet dnes rozsekl spor kolem summitu NATO. Prezident do Ankary nepojede. Pavel už dříve avizoval, že na vládu podá žalobu.

Pražští radní odvolali kandidáta na primátora za ANO z další funkce. „Teď už mohu říkat vše naplno,“ reagoval Prokop

Kandidát na primátora Ondřej Prokop a dnes skončil v dozorčí radě městského dopravního podniku. Odvolali jej radní Prahy. Prokop se dnes večer vyjádří.

Vláda schválila plán vývoje veřejných financí do roku 2030, řekla Schillerová

Vláda dnes schválila plán vývoje veřejných financí do roku 2030, ještě dnes ho odešle k definitivnímu potvrzení Evropské komisi. Novinářům to po jednání kabinetu řekla ministryně financí Alena Schillerová (ANO).

Minutová zpoždění, moderátoři v černém – ČT a ČRo stávkují kvůli změně financování. Co na to Klempíř?

Dnešní vysílání České televize pokryla černá. Zaměstnanci se ohrazují proti zrušení poplatků. Stávka potrvá 24 hodin. Protestuje i Český rozhlas.

Írán souhlasil s návratem inspektorů jaderné agentury, řekl J. D. Vance

Na tiskové konferenci americký viceprezident J. D. Vance po prvním kole americko-íránských rozhovorů na vysoké úrovni. uvedl, že Teherán souhlasil s návratem inspektorů Mezinárodní agentury pro atomovou energii do Íránu.

Fauci se choval, jako by pro něj pravidla neplatila

Dr. Malone rozebírá informace odhalené šéfkou tajných služem USA Tulsi Gabbardovou o dr. Faucim a výzkumu ve Wuhanu. Podělil se také o vlastní pozorování kariéry Fauciho.

Andy Burnham uvedl, že bude usilovat o post šéfa labouristů a britského premiéra

Bývalý starosta Manchesteru a nynější poslanec Andy Burnham dnes oznámil, že se bude ucházet o post lídra Labouristické strany a tím i předsedy britské vlády.

Tichý prostor v hlučném světě: Jak dnešní mladé dívky prožívají víru

Hledání vnitřního ticha. Jak mladé dívky z generace Z prožívají víru a spiritualitu v chaosu moderní digitální doby.

Jak může tanec vést k výhrůžkám smrtí. Snímek UNBROKEN mapuje vliv čínského režimu v zahraničí

Pražské kino uvedlo premiéru filmu UNBROKEN o souboru Shen Yun. Dokument sleduje práci novinářů odhalujících střet umění s tlakem čínského komunistického režimu.