Sarah Kuehberger
Německo vyslalo do Litvy první stálé zahraniční jednotky od druhé světové války
Německo aktivovalo své první trvalé nasazení zahraničních vojsk od druhé světové války a v Litvě zřídilo obrněnou brigádu o síle 5 000 mužů. Toto rozhodnutí následuje po oznámení ministra obrany Borise Pistoriuse z roku 2023 o posílení přítomnosti vojsk na východním křídle NATO v reakci na probíhající rusko-ukrajinskou válku.