Německo vyslalo do Litvy první stálé zahraniční jednotky od druhé světové války
Německo vyslalo do Litvy první stálé zahraniční jednotky od druhé světové války

Německo aktivovalo své první trvalé nasazení zahraničních vojsk od druhé světové války a v Litvě zřídilo obrněnou brigádu o síle 5 000 mužů. Toto rozhodnutí následuje po oznámení ministra obrany Borise Pistoriuse z roku 2023 o posílení přítomnosti vojsk na východním křídle NATO v reakci na probíhající rusko-ukrajinskou válku.