Zatímco některé státy – především ty, které řídí politicky levicově orientované administrativy – pokračují v prosazování přísných nařízení i dva roky po vypuknutí pandemie, státy jako Florida si zachovaly v oblasti ekonomických a sociálních svobod relativně větší autonomii. Guvernér hovoří o politice přístupu k udržení ekonomické prosperity prostřednictvím menších vládních restrikcí týkajících se covidu-19.