Životní prostředí
Zvýšený úhyn velryb na východním pobřeží USA vyvolá otázky, zda za ním nestojí budování mořských větrných elektráren
Tři kongresmani a desítky starostů, jejichž pobřežní obvody se nacházejí v blízkosti větrných mořských elektráren, vyzývají Bidenovu administrativu, aby pozastavila projekty větrných elektráren, dokud se vyšetřováním nevyloučí, že jsou příčinou nadměrného úhynu velryb.
Čínské firmy pod dohledem kvůli falšování údajů o emisích
Čínský úřad pro dohled nad životním prostředím zveřejnil jména čtyř společností, které falšovaly zprávy o emisích oxidu uhličitého. Komentátor Li Ťie uvedl, že podvody s údaji nejsou v Číně ničím novým a úřady o nich vědí. Domnívá se, že tato vyšetřovací operace je pouze promyšlený trik, jak ukázat, že čínské úřady s emisemi něco dělají…
Patří kůň do národního parku?
Když jsem shlédl krátký dokument o využití chladnokrevných koní, znovu jsem si uvědomil, jak je důležité, aby naše lesy spravovali lesníci – srdcaři, nikoliv ziskaři sloužící komukoliv i na úkor lesa. Ve své 60. leté praxi počínaje lesním učněm, lesníkem až po fořta, jsem obdivoval práci a souhru Pana kočího (nikoliv člověka u koní) a koně. Jejich práce jsem si vážil a jako vedoucí pracovník na své lesní správě, vždy jsem ji prosazoval jako šetrnou technologii pro celý lesní ekosystém, ale i následně i technologii ekonomickou, při zahrnutí všech výhod z ní vyplývajících...
Paní ministryně životního prostředí: Zastavte lov březích laní
Byl jsem doslova zděšen, jako řada mých přátel mimo park, ale i v něm, co se začalo dít za ministra Brabce a jím dosazeného vedení, mimo jiné i s jelení zvěří. Jako fořt a myslivecký hospodář si nedovedu představit, že by některý můj podřízený takové zvěrstvo, tedy zabití laně v době březosti a nouze, provedl. Okamžitě by musel z etických důvodů z naší lesní správy odejít...
Čínská flotila 260 rybářských lodí drancuje moře u Galapág
Agentura Reuters zveřejnila zprávu, že Ekvádorské námořnictvo v minulém týdnu objevilo obrovskou čínskou rybářskou flotilu o síle 260 lodí, která se nachází přibližně tři sta kilometrů od Galapážského souostroví a podniká masivní výlov ryb.
Pozitivní dopad viru – poprvé po 30 letech je vidět Himálaj ze 150 km
Tím, jak se v Indii kvůli karanténě prudce snížila míra znečištění životního prostředí, poprvé za 30 let je vidět pohoří Himálaj až ze 150-200 km vzdálených měst v Paňdžábu.
Jak přízrak komunismu vládne našemu světu – Kapitola šestnáctá, 1. část: Komunismus v pozadí environmentalismu (AKTUALIZOVÁNO)
Stvořitel poskytuje podmínky pro lidský život a pro všechny věci na zemi. Tradiční kultury zdůrazňují příznivý, symbiotický vztah mezi člověkem a přírodou. Starověký čínský filozof Tung Čung-šu v díle Hojná rosa Letopisů jar a podzimů napsal: „Všechno na zemi bylo stvořeno ku prospěchu člověka.“ [1] Zároveň si lidé musí zachovávat úctu k přírodě tím, že budou následovat principy nebe a země.
Český trh se dřevem se zhroutil. Škody letos dosáhnou 40 miliard korun
Vlivem sucha a kůrovcové kalamity došlo podle odborníků prakticky ke zhroucení trhu se dřevem. Kvůli ztrátovosti pro lesníky tak sta tisíce tun dřeva míří do Číny. K nejvíce postiženým oblastem patří Jeseníky. Experti přitom varují před tím, že jejich odlesnění bude mít zásadní dopad na změnu vodního režimu v krajině.
- 1
- 2