Místo: Wu-chan, province Chu-pej, Čína

Představitelé Wu-chanu (centrum epidemie koronaviru) oznámili uzavření všech provizorních nemocnic, což mělo ilustrovat, že místní úřady zvládly epidemii koronaviru. Jen několik dní poté, ale se objevují informace o tom, že na místě vyrůstá nová provizorní nemocnice, kterou ale nemá nikdo vidět. Proč?

Čínská žena, jejíž rozhovor je zachycen na videozáznamu, se údajně dozvěděla od známého, že se ve městě tajně začalo s výstavbou nové provizorní nemocnice. Poté tuto zprávu sdílela se svojí známou přes WeChat. (Jejich rozhovor a záběry provizorní nemocnice jsou zachycen na videozáznamu).

Žena: Nebudu tuto informaci přes WeChat psát. Použiji audio chat (aby se zamezilo textové cenzuře). Tvrdili, že ve Wu-chanu zavřeli všechny provizorní nemocnice, je to tak? No ale teď staví jednu velkou poblíž čtvrtého městského obchvatu. Pojme tak 4 000 lidí.

Z této nemocnice nikdo neunikne, je tam jeden z nejvyšších stupňů zabezpečení, s dvojitým ostnatým drátem a elektrickým plotem. V podstatě žádný pacient nemůže uniknout, i kdyby se o to pokusil.

Ukázal mi fotky, musí to být pravda. Proč by mi lhal? V minulosti pracoval i na výstavbě nemocnic v Lej-šen-šan a Chuo-šen-šan.

Také mi řekl, že ten virus je hrozný. Pokud zvládnete první tři dny nákazy, přežijete. Pokud to v těch třech dnech nezvládnete, v podstatě už musíte jen čekat na smrt.

Několik mých přátel odhaduje, že tato epidemie by mohla skončit koncem dubna nebo v polovině května.

Původ videa

Toto a další podobná videa jsou pod časovým tlakem zachytávána a stahována z čínských sociálních sítí dříve, než je naprogramovaní systémový roboti vymazávají nebo než je zachytí některý z členů internetové policie a příspěvek smaže.

Mnoho diváků se ptá, jakým způsobem Epoch Times tato videa získává. Lidé v Číně, kterým není situace lhostejná, vkládají takováto videa na sociální sítě, aby pomohli ostatním vidět pravdu o tom, co se v jejich zemi děje. V mnoha případech tato videa vkládají na internet sami autoři. A další stateční Číňané pak tato videa rychle sdílejí na Twitteru nebo Facebooku, než si jich čínská internetová policie všimne a smaže je. Díky tomu lze tyto cenné videozáznamy uchovat a šířit po internetu.