Olivia Li

18. 3. 2020

Místo: Wu-chan, province Chu-pej, Čína

Představitelé Wu-chanu (centrum epidemie koronaviru) oznámili uzavření všech provizorních nemocnic, což mělo ilustrovat, že místní úřady zvládly epidemii koronaviru. Jen několik dní poté, ale se objevují informace o tom, že na místě vyrůstá nová provizorní nemocnice, kterou ale nemá nikdo vidět. Proč?

Čínská žena, jejíž rozhovor je zachycen na videozáznamu, se údajně dozvěděla od známého, že se ve městě tajně začalo s výstavbou nové provizorní nemocnice. Poté tuto zprávu sdílela se svojí známou přes WeChat. (Jejich rozhovor a záběry provizorní nemocnice jsou zachycen na videozáznamu).

Žena: Nebudu tuto informaci přes WeChat psát. Použiji audio chat (aby se zamezilo textové cenzuře). Tvrdili, že ve Wu-chanu zavřeli všechny provizorní nemocnice, je to tak? No ale teď staví jednu velkou poblíž čtvrtého městského obchvatu. Pojme tak 4 000 lidí.

Z této nemocnice nikdo neunikne, je tam jeden z nejvyšších stupňů zabezpečení, s dvojitým ostnatým drátem a elektrickým plotem. V podstatě žádný pacient nemůže uniknout, i kdyby se o to pokusil.

Ukázal mi fotky, musí to být pravda. Proč by mi lhal? V minulosti pracoval i na výstavbě nemocnic v Lej-šen-šan a Chuo-šen-šan.

Také mi řekl, že ten virus je hrozný. Pokud zvládnete první tři dny nákazy, přežijete. Pokud to v těch třech dnech nezvládnete, v podstatě už musíte jen čekat na smrt.

Několik mých přátel odhaduje, že tato epidemie by mohla skončit koncem dubna nebo v polovině května.

Původ videa

Toto a další podobná videa jsou pod časovým tlakem zachytávána a stahována z čínských sociálních sítí dříve, než je naprogramovaní systémový roboti vymazávají nebo než je zachytí některý z členů internetové policie a příspěvek smaže.

Mnoho diváků se ptá, jakým způsobem Epoch Times tato videa získává. Lidé v Číně, kterým není situace lhostejná, vkládají takováto videa na sociální sítě, aby pomohli ostatním vidět pravdu o tom, co se v jejich zemi děje. V mnoha případech tato videa vkládají na internet sami autoři. A další stateční Číňané pak tato videa rychle sdílejí na Twitteru nebo Facebooku, než si jich čínská internetová policie všimne a smaže je. Díky tomu lze tyto cenné videozáznamy uchovat a šířit po internetu.


Související články

Přečtěte si také

Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka
Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka

Podle ministra dopravy Martina Kupky není třeba dotovat koupi elektromobilů, cestu na trh si najdou samy, jakmile spadnou ceny. Stát zainvestuje 5 miliard do dobíjecích stanic.

Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru
Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru

Bývalý prezident Donald Trump se ve středu večer v New Yorku setkal s polským prezidentem Andrzejem Dudou, přičemž dvojice diskutovala o zásadních mezinárodních otázkách, jako je situace na Ukrajině, Blízký východ a výdaje NATO.

„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví
„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví

Na téma Obezita, vliv prostředí a duševní zdraví se ve středu v Poslanecké Sněmovně konal kulatý stůl, kde se sešli a diskutovali spolu zástupci různých odvětví medicíny, kteří se problému obezity u dětí věnují.

„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti
„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti

Senátorka Daniela Kovářová iniciovala širší diskuzi o negativních dopadech nových médií a sociálních sítí na děti a eventuálně problematiku i legislativně omezit. Kolegové z podvýboru ji podpořili.

Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu
Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu

Vít Rakušan tvrdí, že z migračního paktu budeme mít výjimku kvůli velkému počtu ukrajinských uprchlíků. Nebudeme prý muset přijímat migranty, ani platit pokutu půl milionu Kč za nepřevzatého migranta. Už v červenci 2023 jsem psal o tom, že s výjimkou pro Ukrajince v migračním paktu je to mnohem složitější.