V řadě rozhovorů pro čínskou státní televizi čtou dotázaní z předloh připravených novináři. Zdá se, že televizní štáb má za úkol zajistit, že „prohlášení“ lidí budou v souladu s názory tamní vládnoucí komunistické strany.
Žena: „Když předseda komunistické strany Si Ťin-pching navštívil Wu-chan, zdůrazňoval důležitost psychologické podpory. Já, jako komunistická pracovnice z lidu, jsem také aktivně poskytovala rady obyvatelům. Jeho proslov nás, prosté dělníky, motivoval. Nám, místním obyvatelům, to dodalo sebedůvěru, že bitvu nad koronavirem vyhrajeme.
Kameramanka šeptá: Hotovo.
Žena: Bylo to v pořádku? Můžeme to natočit ještě jednou, pokud je to potřeba.
Původ videa
Toto a další podobná videa jsou pod časovým tlakem zachytávána a stahována z čínských sociálních sítí dříve, než je naprogramovaní systémový roboti vymazávají nebo než je zachytí některý z členů internetové policie a příspěvek smaže.
Mnoho diváků se ptá, jakým způsobem Epoch Times tato videa získává. Lidé v Číně, kterým není situace lhostejná, vkládají takováto videa na sociální sítě, aby pomohli ostatním vidět pravdu o tom, co se v jejich zemi děje. V mnoha případech tato videa vkládají na internet sami autoři. A další stateční Číňané pak tato videa rychle sdílejí na Twitteru nebo Facebooku, než si jich čínská internetová policie všimne a smaže je. Díky tomu lze tyto cenné videozáznamy uchovat a šířit po internetu.