Newyorská redakce deníku The Epoch Times zveřejnila 11. března 2020 amatérské video zabírající nákupní centrum ve městě Čcheng-tu v provincii S’-čchuan během epidemie koronaviru.

O videozáznamu: Obchodní centrum, které bývalo nejrušnější ulicí v Čcheng-tu v provincii S’-čchuan, má během krize způsobené epidemií COVID-19 jen velmi málo zákazníků. Majitel nehtového salónu říká, že jeho současný příjem nestačí ani na zaplacení nájemného.

Hlas muže (překlad): Po oficiálním oznámení většina podniků v Čcheng-tu rozběhla činnost před více než deseti dny. Ale podívejte se všichni, jen několik obchodů je otevřených. Je to proto, že jim místní úřady zakázaly podnikání? Ne.

Pojď se podívat blíž. (Čte oznámení na dveřích) Obchod na prodej, obchod na prodej, jiný obchod na prodej. Tento obchod byl otevřen jen několik dní. Majitel se přesto rozhodl ho prodat. Ahoj kamaráde, měl jsi tento měsíc nějaký prodej?

Můj nehtový salon je otevřený více než deset dní. Ukážu vám to. Ahoj kluku, kde je tvá matka?

Během posledních deseti dní byl můj příjem několik stovek juanů denně, a to ani nestačí na to, abych zaplatil nájem. Ve skupině na WeChatu diskutujeme o tom, že bychom měli požádat majitele, aby nám odpustil placení nájemného.

Muž v černé bundě: Mám pocit, že i když nám nájemné odpustí, moc mi to nepomůže. Skutečným problémem je, zda můžu přežít. Tak těžké časy!

Zdroj: