Clyde Butcher je oceňovaný a uznávaný fotograf přírody. Nejvíc se zřejmě proslavil svými černobílými snímky z národního parku Everglades na Floridě.

Nedávno jsem si s ním povídala o tom, proč je důležité vést děti, aby trávily čas v přírodě. Tohle mi prozradil…

Epoch Times: Jak jste začínal vy s focením přírody?

Clyde Butcher: Jako dítě jsem trávil v přírodě spoustu času. Když mi bylo osm, rodiče mi dali fotoaparát Brownie Hawkeye, který se mi stal na cestách stálým parťákem.

Epoch Times: Co máte nejraději na čase stráveném v přírodě?

Clyde Butcher: V přírodě je něco léčivého. Když tam jdu, vracím se jako daleko lepší člověk. Nevím, jak to příroda dělá, ale skoro každý, s kým se o tom bavím, mi odpoví to samé.

Epoch Times: Proč si myslíte, že je pro děti důležité být v kontaktu s přírodou?

Clyde Butcher: Když se děti nedostanou do přírody, nikdy nepocítí spojení s přírodou. Nebudou mít pocit, že je to důležité a nebudou mít důvod, aby se staraly o životní prostředí. Neuvědomí si, že zdravé životní prostředí je to, co lidi udržuje při životě.

Epoch Times: Co byste poradil rodičům, aby své rodiny dostali do přírody častěji?

Clyde Butcher: Pokud máte své děti rádi a chcete s nimi trávit čas o samotě, vzít je do přírody je ta nejlepší věc, co můžete udělat. Je to útěk od technologie, je tam ticho a je plná divů. Rodiče i děti přijdou domů s pocitem, že jsou milováni.

Začněte už když jsou děti malé. Dejte si je do nosítka a vyrazte na túru ještě v době, kdy nemůžou chodit. Až začnou chodit, nechte je chodit po stezkách. Ať si tlačí kočárek před sebou a když se unaví, dejte je do kočárku a pokračujte dál.

Když nemáte nic jiného než městský park, použijte to jako svou přírodu a až budete mít čas, vyrazte do „opravdové“ přírody.

Epoch Times: Co byste poradil svým kolegům fotografům?

Clyde Butcher: Vyrazte ven a jděte na to! Používejte různé objektivy, dokud nenajdete takový, co vidí tak jako vy a pak se učte všechno o fotografování s tímto objektivem. Hodně experimentujte. Kopírujte styl jiných fotografů a pak, až budete mít hodně praxe, si vyvinete vlastní vidění, svůj vlastní styl. A hlavně, užívejte si to!

Přeloženo z anglického originálu naší newyorské redakce.