Clyde Butcher je oceňovaný a uznávaný fotograf přírody. Nejvíc se zřejmě proslavil svými černobílými snímky z národního parku Everglades na Floridě.

Nedávno jsem si s ním povídala o tom, proč je důležité vést děti, aby trávily čas v přírodě. Tohle mi prozradil…

Epoch Times: Jak jste začínal vy s focením přírody?


Clyde Butcher: Jako dítě jsem trávil v přírodě spoustu času. Když mi bylo osm, rodiče mi dali fotoaparát Brownie Hawkeye, který se mi stal na cestách stálým parťákem.

Epoch Times: Co máte nejraději na čase stráveném v přírodě?

Clyde Butcher: V přírodě je něco léčivého. Když tam jdu, vracím se jako daleko lepší člověk. Nevím, jak to příroda dělá, ale skoro každý, s kým se o tom bavím, mi odpoví to samé.

Epoch Times: Proč si myslíte, že je pro děti důležité být v kontaktu s přírodou?

Clyde Butcher: Když se děti nedostanou do přírody, nikdy nepocítí spojení s přírodou. Nebudou mít pocit, že je to důležité a nebudou mít důvod, aby se staraly o životní prostředí. Neuvědomí si, že zdravé životní prostředí je to, co lidi udržuje při životě.


Knižní tip Epoch Times
Doporučujeme Vám knihu, která odhaluje jak se vliv komunismu rozšířil po celém světě a skrytě či pod různými maskami  působí proti celému lidstvu. Knižní vydání či e-book můžete zakoupit v našem E-shopu.


Epoch Times: Co byste poradil rodičům, aby své rodiny dostali do přírody častěji?

Clyde Butcher: Pokud máte své děti rádi a chcete s nimi trávit čas o samotě, vzít je do přírody je ta nejlepší věc, co můžete udělat. Je to útěk od technologie, je tam ticho a je plná divů. Rodiče i děti přijdou domů s pocitem, že jsou milováni.

Začněte už když jsou děti malé. Dejte si je do nosítka a vyrazte na túru ještě v době, kdy nemůžou chodit. Až začnou chodit, nechte je chodit po stezkách. Ať si tlačí kočárek před sebou a když se unaví, dejte je do kočárku a pokračujte dál.

Když nemáte nic jiného než městský park, použijte to jako svou přírodu a až budete mít čas, vyrazte do „opravdové“ přírody.

Epoch Times: Co byste poradil svým kolegům fotografům?

Clyde Butcher: Vyrazte ven a jděte na to! Používejte různé objektivy, dokud nenajdete takový, co vidí tak jako vy a pak se učte všechno o fotografování s tímto objektivem. Hodně experimentujte. Kopírujte styl jiných fotografů a pak, až budete mít hodně praxe, si vyvinete vlastní vidění, svůj vlastní styl. A hlavně, užívejte si to!

Přeloženo z anglického originálu naší newyorské redakce.