Redakce Epoch Times

21. 8. 2020

To, jak spínáte ruce, o vás může prozradit mnohé, shodují se odborníci na řeč lidského těla. Je to stejné jako např. neverbální komunikace v pokeru, kam se dívat a co sledovat, abychom si udělali obrázek o osobnosti člověka.

Neurovědec Roger Wolcott Sperry, nositel Nobelovy ceny, došel k tomuto závěru po rozsáhlém výzkumu lidského mozku. Zjistil, že chování člověka závisí na tom, která hemisféra mozku je v dané chvíli aktivnější.

Pojďme se tedy podívat na to, jak spínáme ruce a co o nás prozrazuje.

1. Dominantní levý palec

sepnuté ruce
Levý palec nahoře. (volné dílo)

Pokud je to váš levý palec, který skončí nahoře, když sepnete ruce, je vysoce pravděpodobné, že jste pragmatický člověk. To znamená, že jste typem člověka, který se vyhýbá impulzivnímu rozhodování. Než dojdete k rozhodnutí, rádi si necháte čas na zvážení všech pro a proti. Je těžké vás oklamat a je vám vlastní schopnost rozpoznat lež na kilometr daleko.

Často býváte prvním, na koho se rodina či přátele obracejí, když potřebují poradit. A většinou od vás obdrží i moudrou radu.

Ačkoli to může znít, že máte seriózní povahu, opak je pravdou. Máte schopnost rozsvítit prostor svým ostrým humorem a na lidi působíte jako magnet.

Ve svém srdci jste romantikem, který ví, co a kdy říci.

2. Palce rovně vedle sebe

modleni
Palce vedle sebe. (volné dílo)

Pokud jsou vaše palce rovně vedle sebe, pak věnujete pečlivou pozornost detailům a jste perfekcionista. Jste rozený vůdčí typ, ale očekáváte od druhých, že budou také dosahovat vašich vysokých nároků, odhodlání a soustředění. Jste pro druhé příkladem.

Vyrovnané palce ale nenaznačují, že byste se neuměl vcítit do potřeb a okolností druhých osob.

Jste dobrým posluchačem a předtím, než uděláte rozhodnutí, se snažíte vžít do druhých, abyste jim porozuměl. Zatímco vaše otevřenost a upřímnost je pro někoho podezřelá, mnozí ji shledávají okouzlující.

Tuto otevřenost a upřímnost očekáváte i ve svých vztazích a nikdy se neostýcháte říci to, co máte na mysli, a také nikdy nebudete bránit svým partnerům dělat to stejně tak.

3. Dominantní pravý palec

ruce
Pravý palec nahoře. (volné dílo)

Pokud podvědomě dáváte přednost pravému palci přes levý palec, jste pravděpodobně emocionální osobou. Vaše empatie pro druhé a pro jejich pocity je neomezená, i když se mohou snažit své skutečné pocity skrývat. Tato obdivuhodná schopnost porozumět ostatním lidem způsobuje, že se vám druzí rádi svěřují.

Tato vlastnost vám dává jedinečný pohled na život, který ostatní nemusí sdílet. Umíte myslet mimo zažité normy a udělat krok zpět, abyste zjistili, jak se v dané situaci správně rozhodnout, ale s rozhodnutím nespěcháte.

Mnohem raději si dáte na čas a zvážíte všechny emocionální otázky, než stanovíte závěr. Vaše vrozená schopnost vnímat intenzivní emoce a vyzařování srdečnosti přirozeně přitahuje druhé lidi.

Váš emoční radar vám umožňuje porozumět pocitům partnera ještě předtím, než je vysloví, a na emocionální potřeby svého partnera vždy berete ohled.

Dobrá a teď, aniž byste o tom přemýšleli, sepněte ruce a zjistěte, jaký jste člověk ve svém srdci.

Překlad a editace původního článku newyorské redakce: HCHN

Související témata

Přečtěte si také

Nové pokuty za dopravní přestupky nepotěší řidiče, zato stát si přilepší
Nové pokuty za dopravní přestupky nepotěší řidiče, zato stát si přilepší

Navýšení pokut je výrazné, někdy až několikanásobné. Telefonování za volantem, jízda na oranžovou, překročení rychlosti a podobné nešvary tak nyní vytáhnou řidičům z peněženky větší obnosy peněz.

Kdysi ani v představách, dnes blízká realita. Co je chytrý prach?
Kdysi ani v představách, dnes blízká realita. Co je chytrý prach?

S rapidním rozvojem internetu nano-věcí a těl se vyvíjí různé moderní technologie. Jsou to různí nano-roboti a nano-senzory. Mezi vědci se uchytil i název chytrý prach.

Francie vydala zákon, který umožňuje stíhat kritiky covidových vakcín, říká opozice. Opravdu?
Francie vydala zákon, který umožňuje stíhat kritiky covidových vakcín, říká opozice. Opravdu?

Ve Francii proběhl neobvyklý parlamentní boj za legislativní dodatek týkající se léčby pacientů. Podle kritiků může být použit pro zastrašování kritiků schválených léčiv jakými jsou například mRNA vakcíny proti onemocnění covid-19.

Čína spojuje malé banky s většími jako dočasné řešení hrozící finanční krize
Čína spojuje malé banky s většími jako dočasné řešení hrozící finanční krize

Čínské úřady v současné době urychlují konsolidaci a fúze malých a středních finančních institucí ve snaze zmírnit dopady případné finanční krize.

Osmiletý šachový talent porazil na turnaji velmistra, jako nejmladší v historii
Osmiletý šachový talent porazil na turnaji velmistra, jako nejmladší v historii

Osmiletý chlapec původem z Indie Ašvat Kaušik se zapsal do historie, když se stal nejmladším hráčem, který kdy porazil šachového velmistra v klasické turnajové partii.