Redakce Epoch Times

14. 10. 2020

Aktualizace 13. 12. 2020

Pravidelným čtenářům Epoch Times pravděpodobně neunikla série článků Jak přízrak komunismu vládne našemu světu. Po dvou letech překladů a publikací je nyní celá série dokončena a připravujeme její knižní vydání. Tisk knihy jsme zrealizovali díky úspěšné crowdfundingové kampaně na portálu Startovač.cz.

Nyní si knihu můžete zakoupit na našem E-shopu.

O čem kniha je?

Pro vás, kteří jste ještě do knihy nenahlédli, pojednává publikace o nedávné historii. Byť se komunistické režimy v mnoha zemích před desítkami let zhroutily, jejich duch ve společnosti přetrvává dodnes. Dokonce se začal rozšiřovat i do zemí, které komunismu úspěšně vzdorovaly. Dlouhou dobu nebylo na povrchu jeho působení zjevné, ale postupně se začal projevovat v celé řadě oblastí.

Změny můžeme pozorovat například v institutu rodiny, ekonomice, politice, právu, v kultuře a umění, vzdělávání, médiích, environmentalistice, globalizačních ambicích, a je možné vysledovat jeho provázanost i se současným terorismem.

Pokřivené tendence ve společnosti mění nehmatatelnou morální a duchovní základnu společnosti a nově vzniklé způsoby existence se začínají obracet proti lidem samotným. Aniž by si mnozí byli vědomi konkrétních vazeb vznikajících problémů, a jen cítí, jakoby se svět ubíral špatným směrem, problémy vznikají právě kvůli nevědomému následování ducha komunismu, podílením se na jeho boji proti tradicím a pokračováním v ničení morálních hodnot společnosti, které započalo během dnes již zapomenutých komunistických hnutí.

Právě tento téměř nepostřehnutelný a postupný rozvrat se snaží zachytit série článků Jak přízrak komunismu vládne našemu světu. Rozpoznáním těchto vlivů můžeme lépe pochopit současnou situaci, vývoj historie a důvody, proč jsme se dnes dostali do tohoto bodu. A možná nalézt lék na hromadící se katastrofy.

Jaká je tedy povaha komunismu? Co je jeho cílem? Proč považuje lidstvo za svého nepřítele a jak mu můžeme uniknout?

Kdo za publikací stojí?

Sérii článků sestavil redakční tým deníku The Epoch Times, z jehož „dílny“ pochází také kniha Devět komentářů ke komunistické straně, která byla vydána v roce 2004 v čínštině a v současnosti je přeložena do dalších 31 jazyků. Kniha mapuje necenzurovanou historii Komunistické strany Číny a zločiny, kterých se dopustila za dobu svého působení na území Číny.

Kniha „Devíti komentářů“ oslovila miliony Číňanů z pevninské Číny i ze zahraničí. Někteří lidé, kteří knihu přečetli, založili iniciativu „Tuidang“ (nebo-li v překladu „Vystoupení ze strany“), díky níž vystoupilo z Komunistické strany Číny a jejích přidružených organizací do dnešního dne neuvěřitelných 360 milionů lidí.

Kampaň na podporu českého vydání

Vydání knižní podoby „Přízraku“ se neobejde bez vaší podpory. Již jsme spustili veřejnou on-line sbírku, která podpoří náklady na tisk.

Pokud vydání podpoříte, zajistíte si tak pohodlné knižní či „e-bookové“ vydání celé série a spolu s knihou získáte i něco navíc. Připravili jsme pro vás zajímavé odměny.

Váš dar navíc pomůže číst knižní sérii i dalším lidem, protože se díky úspěšné sbírce dostane tisíc výtisků do knihoven po celé České republice.

Související témata

Přečtěte si také

Jak strávit 24 hodin v Barceloně
Jak strávit 24 hodin v Barceloně

Máte-li na návštěvu hlavního města Katalánska jen jeden den, poradíme vám, jak poznat jeho vynikající kuchyni, architektonické ikony a bujarý pouliční život.

Ano, i vy můžete pěstovat růže – není to tak složité, jak si myslíte
Ano, i vy můžete pěstovat růže – není to tak složité, jak si myslíte

Odborníci na růže vyvracejí běžné mýty a odhalují tajemství bujných a zdravých květů.

Bývalá agentka tajné služby radí: 6 způsobů, jak naučit děti vyhýbat se nebezpečí
Bývalá agentka tajné služby radí: 6 způsobů, jak naučit děti vyhýbat se nebezpečí

Získejte cenné rady od bývalé agentky tajné služby, jak chránit svou rodinu a připravit děti na životní výzvy.

Kurkuma: Přírodní první pomoc při zánětech, bolestech, horečce a dalších potížích
Kurkuma: Přírodní první pomoc při zánětech, bolestech, horečce a dalších potížích

Kurkuma je koření, které pochází z oddenku rostliny Curcuma longa. Jako potravina i lék se bezpečně používá již více než 5 000 let.

Unijní lídři budou řešit nejvyšší posty v EU, nejspíš podpoří von der Leyenovou
Unijní lídři budou řešit nejvyšší posty v EU, nejspíš podpoří von der Leyenovou

Vzhledem k vítězství Evropské lidové strany (EPP) by měla funkci předsedkyně Evropské komise obhájit Ursula von der Leyenová.