Rodiče v městské aglomeraci Los Angeles protestují od pondělí 22. února proti zavřeným školám svérázným způsobem – nepřipojují své děti na online výuku. Chtějí tak na školy vytvořit nátlak, aby znovu otevřely své brány a děti se mohly opět vrátit do školních lavic.

Jedna z organizátorů protestu, Cynthia Rojasová, uvedla pro Fox & Friends, že dostat děti do škol „je opravdu nesmírně urgentní“ a vyzvala ostatní rodiče, aby online výuku prostřednictvím programu Zoom sabotovali tak dlouho, jak bude potřeba.

Leták o bojkotu se šíří pomocí sociálních sítí. „Už toho máme dost! Už nemůžeme nečinně posedávat a čekat na UTLA (učitelské odbory v L.A., pozn. red.), aby přicházely s dalšími výmluvami pro zavřené školy,“ píše se na letáku.

Rojasová uvádí, že některým dětem online výuka zkrátka nevyhovuje a nemají ji rády. „Moje dcera měla Zoom jeden týden a po 20 minutách začala každý den brečet,“ vysvětlila matka pro deník The Los Angeles Times.

Učitelské odbory však zůstávají i navzdory tlaku ze strany některých rodičů neoblomné. Zatímco v jiných amerických státech již školy otvírají, v Los Angeles trvají na tom, aby byli učitelé před opětovným otevřením škol nejprve proočkováni.

Centrum pro kontrolu a prevenci chorob (CDC) ve své směrnici pro otvírání škol uvádí, že školy lze otevřít i bez očkování učitelů, pokud budou dodržena správná opatření. Podle střediska výzkumy naznačují, že ve znovu otevřených školách nedochází k většímu nárůstu případů nákazy COVID-19.

Řada amerických států již brány škol otevřela, zatím zpravidla pro děti prvního stupně.

Kalifornie patří k nejvíce zasaženým státům v USA, co se týče šíření COVID-19. Zaznamenáno tu bylo přes 3,5 milionu nakažených a téměř 50 tisíc úmrtí na wuchanský virus. Místní občané znechucení neustálými lockdowny a špatným zvládáním koronakrize volají po rezignaci kalifornského guvernéra Gavina Newsoma. Petice za jeho odvolání si dodnes získala téměř 1,7 milionu podpisů.

Vážení čtenáři, nenechte si ujít to nejlepší z Epoch Times! Přihlašte se k odběru Newsletteru. Jednou týdně vám tak budeme moci zasílat výběr těch NEJ zpráv.

Prezident Biden vyzval guvernéry jednotlivých států, aby při očkovacích programech upřednostnili i pedagogy. Zástupce vzdělávacích institucí v Los Angeles prohlásil, že když bude dostatek vakcín, školy by se měly otevřít „do 9. dubna“.

Prozatím bude povoleno otevřít služby pro žáky se speciálními potřebami, individuální výuku a menší dětské koutky.

Přeloženo z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times.