Když poříční jednotka městské policie ve čtvrtek 17. června na Brněnské přehradě právě trénovala vytahování tonoucích z vody, poblíž se zrovna doopravdy topil muž. Byla to šťastná náhoda, že strážníci v blízkosti Rokle postřehli člověka, který se nedokázal udržet nad hladinou, volal o pomoc a bezradně máchal rukama.

Posádka motorového člunu se proto k němu bleskově přesunula, jeden ze strážníků vyskočil a podržel muži hlavu nad vodou. Ostatní potom tonoucího vytáhli na palubu.

Čtyřiatřicetiletý muž během svého boje o život několikrát vdechl vodu. Přestože dokázal strážníkům s vypětím sil odpovídat na otázky, měli vážné obavy o jeho zdraví. Stěžoval si na bolest hlavy, malátnost, ztěžka se mu dýchalo a brněly mu ruce. Vysvětlil, že je neplavec a spadl do vody z paddleboardu poté, co se mu zatočila hlava.

Posádka druhého člunu už mezitím informovala operační středisko městské policie a požádala o bezodkladný příjezd záchranné služby. Strážníci do té doby hlídali mužův stav a zdravotníci ho po ošetření odvezli do nemocnice.

Zdroj: TZ Mgr. Jakub Ghanemp, Brno, Týdeník policie