Zachary Stieber

24. 8. 2021

Americký prezident Joe Biden vyzval 23. srpna soukromý sektor k zavedení povinného očkování zaměstnanců.

„Dnes vyzývám další společnosti v soukromém sektoru, aby přistoupily k požadavku na očkování, které se dotkne milionů lidí. Pokud jste vedoucím firmy, vedoucím neziskovky, státním či lokálním vedoucím úředníkem, který čekal na plné schválení od FDA, abyste mohl vyžadovat vakcinaci, dnes vás vyzývám, abyste to udělali.“

„Požadujte to. Udělejte to, co jsem udělal já minulý měsíc. Vyžadujte od svých zaměstnanců, aby se nechali očkovat anebo ať čelí přísným požadavkům.“

Americký Úřad pro potraviny a léčiva (FDA) v pondělí schválil anticovidovou vakcínu od Pfizeru a BioNTechu, která je tak první plně schválenou vakcínou v USA.

Covid-19 je onemocnění způsobené virem SARS-CoV-2, neboli virem Komunistické strany Číny.

Představitelé FDA tvrdí, že data klinických testů ukazují, že vakcína je efektivní při prevenci infikování virem a také že snižuje závažné dopady nemoci a počet hospitalizovaných.

Některé společnosti, oblasti a skupiny s požadavkem na očkování váhaly, protože všechny vakcíny byly doteď schváleny FDA pouze v nouzovém režimu.

Hned po oznámení plného schválení vakcín Pfizeru zavedl New York povinnost očkování pro učitele, New Jersey pro učitele a státní správu a Pentagon pro všechny zaměstnance.

Vrchní Bidenův poradce dr. Fauci řekl začátkem tohoto měsíce, že po plném schválení vakcíny očekává široké zavedení povinného očkování.

Prezident Biden vydal minulý měsíc nová pravidla, která požadují po federálních zaměstnancích a kontraktorech očkování proti covidu-19 anebo pravidelné testování.

Nicméně ne všechny instituce, skupiny a osobnosti podporují povinné očkování tak jako Bílý dům.

Nedávno se proti povinnému očkování vyslovily jedny z největších odborů v zemi – pracovníci americké pošty.

Minulý týden napsal na svém Twitteru republikánský kongresman Thomas Massie: „Pokud efektivita vakcíny proti šíření varianty delta není změřena, a pokud přirozená imunita (z již překonané infekce) je na stejné úrovni či dokonce lepší než vakcína proti deltě, jaký je vědecký základ pro povinné očkování proti covidu-19?“

Massie a dalších 12 kongresmanů představili v červnu ve Sněmovně reprezentantů návrh zákona, který by zakazoval potrestání členů armády, kteří očkování odmítnou. Nicméně je velmi nepravděpodobné, že by návrh prošel demokraty ovládanou sněmovnou.

Překlad a redakční zkrácení původního článku: J. S.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Fiala pro britský The Guardian: Orbán nejedná v zájmu Evropy
Fiala pro britský The Guardian: Orbán nejedná v zájmu Evropy

Snahy Viktora Orbána stylizovat se do pozice mírotvůrce jsou špatné a „nejsou v evropském zájmu“, uvedl český premiér Petr Fiala v rozhovoru pro britský deník The Guardian.

Mrtvice: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní postupy
Mrtvice: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní postupy

Cévní mozková příhoda (CMP) je celosvětově druhou nejčastější příčinou úmrtí po srdečních chorobách, zasahuje více než 17 milionů lidí ročně.

„Brzy budeme opět velkým národem.“ Trump slibuje, že bude prezidentem pro všechny Američany
„Brzy budeme opět velkým národem.“ Trump slibuje, že bude prezidentem pro všechny Američany

AKTUALIZOVÁNO. Bývalý americký prezident Donald Trump v závěru čtyřdenního sjezdu Republikánské strany přijal nominaci do listopadových prezidentských voleb.

Britský soud dal klimatickým aktivistům vysoké tresty vězení za protestní akci
Britský soud dal klimatickým aktivistům vysoké tresty vězení za protestní akci

Britský soud dnes poslal pětici klimatických aktivistů z hnutí Just Stop Oil (Zastavme ropu) do vězení za protest na dálnici M25 v 2022.

10 nejlepších tipů pro psaní skutečné poezie
10 nejlepších tipů pro psaní skutečné poezie

Naposledy jste možná napsali básničku na základní škole, ale nebojte se. Vezměte si tužku a začněme.