Epoch Times Německo

19. 10. 2021

Italská policie použila vodní dělo a slzný plyn proti zaměstnancům přístavu, kteří v Terstu opět protestovali proti novým omezením v rámci proticovidových opatření. Stovky demonstrantů v pondělí zablokovaly jeden z vjezdů do přístavu. Po několika hodinách policie vytlačila protestující na nedaleké parkoviště a vyklidila vchod.

Uživatelka Twitteru zveřejnila v pondělí v 11:29 následující video:

https://twitter.com/EliseiNicole/status/1450031177910345728?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1450031177910345728%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.epochtimes.de%2Fpolitik%2Fausland%2Fitalienische-polizei-setzt-wasserwerfer-gegen-demonstrierende-hafenarbeiter-ein-a3626729.html

Proti demonstrujícím dělníkům, kteří skandovali „svoboda, svoboda!“, se postavily desítky těžkooděných policistů. „Nejsme násilníci, sundejte ty štíty!“ křičeli další protestující.

Protesty přístavních dělníků v Terstu začaly v pátek. Jsou namířeny proti nově zavedené povinnosti prokazovat se na pracovišti covid pasem.

Opatření vyvolalo protesty po celé Itálii. Podle úřadů demonstrovalo jen v přístavu Terst více než 6 500 lidí. Zaměstnanci přístavu také pohrozili, že budou stávkovat na dobu neurčitou.

Od pátku se mohou v Itálii dostavit do práce pouze ti, kteří prokáží, že byli očkováni proti koronaviru, uzdravili se z covidu nebo mají negativní test na koronavirus. Těm, kteří přijdou pracovat bez tzv. zeleného pasu, hrozí pokuta až 1500 eur. Ti, kteří nejsou v práci, protože se nemohou prokázat dokladem, musí počítat s neplaceným volnem.

Lidé, kteří se nechtějí nechat očkovat, musí obvykle na vlastní náklady podstoupit test a opakovat ho každých 48 až 72 hodin v závislosti na typu testu. Podle údajů ministerstva zdravotnictví se v současné době nechalo alespoň jednou očkovat vakcínou proti covidu více než 85 % Italů starších dvanácti let. Odhaduje se, že až tři miliony pracovníků nejsou očkovány.

Podle vládních údajů si elektronický covid pas během dvou dnů předtím, než vstoupila v platnost povinnost prokázat se jím na pracovišti, stáhlo více než 1,4 milionu lidí. (afp/dl)

Z původního článku německé redakce deníku The Epoch Times přeložila G. K.

Související témata

Přečtěte si také

Fiala pro britský The Guardian: Orbán nejedná v zájmu Evropy
Fiala pro britský The Guardian: Orbán nejedná v zájmu Evropy

Snahy Viktora Orbána stylizovat se do pozice mírotvůrce jsou špatné a „nejsou v evropském zájmu“, uvedl český premiér Petr Fiala v rozhovoru pro britský deník The Guardian.

Mrtvice: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní postupy
Mrtvice: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní postupy

Cévní mozková příhoda (CMP) je celosvětově druhou nejčastější příčinou úmrtí po srdečních chorobách, zasahuje více než 17 milionů lidí ročně.

„Brzy budeme opět velkým národem.“ Trump slibuje, že bude prezidentem pro všechny Američany
„Brzy budeme opět velkým národem.“ Trump slibuje, že bude prezidentem pro všechny Američany

AKTUALIZOVÁNO. Bývalý americký prezident Donald Trump v závěru čtyřdenního sjezdu Republikánské strany přijal nominaci do listopadových prezidentských voleb.

Britský soud dal klimatickým aktivistům vysoké tresty vězení za protestní akci
Britský soud dal klimatickým aktivistům vysoké tresty vězení za protestní akci

Britský soud dnes poslal pětici klimatických aktivistů z hnutí Just Stop Oil (Zastavme ropu) do vězení za protest na dálnici M25 v 2022.

10 nejlepších tipů pro psaní skutečné poezie
10 nejlepších tipů pro psaní skutečné poezie

Naposledy jste možná napsali básničku na základní škole, ale nebojte se. Vezměte si tužku a začněme.