Milan Kajínek

16. 11. 2021

„Včera mi přišel mail od šéfredaktora Aktuálně.cz pana Jana Pazderky, že porušuji jejich kodex blogera a mé blogy budou zmrazeny,“ píše ve svém posledním blogu zakladatel občanské iniciativy Zdravé fórum pan Jan Tománek.

Ve svém předchozím blogu „jsem se naivně ptal, co ještě může překonat přiznání bezprecedentní cenzury velkých agentur a korporací“, píše Tománek ve chvíli, kdy se i on sám stává předmětem cenzury.

Identický dopis ve stejný čas dorazil i advokátce Mgr. Janě Zwyrtek Hamplové a známému českému celostnímu lékaři MUDr. Janu Hnízdilovi, který dopis zveřejnil ve svém posledním blogu.

Případ Hnízdil

„Vážený pane šéfredaktore, vážím si možnosti zveřejňovat příspěvky na aktualne.cz. Činím tak přes deset let, nejčtenější text měl před 300 tisíc shlédnutí,“ píše Jan Hnízdil ve svém posledním blogu. „Vždy jsem se snažil o maximální objektivitu, korektnost a kultivovanost… Dovoluji si Vás požádat o sdělení, jakých prokazatelně nepravdivých informací jsem se dopustil. Pokud se tak stalo, chyby neprodleně napravím. Odstranění textů v plném rozsahu však odmítám. Respektuji Vaše právo můj účet zrušit. V úctě. MUDr. Jan Hnízdil.“

Případ Tománek

„Pane Tománku, díky za rychlou odpověď, jako příklad z vašeho blogu uvádím větu: Protože je zakázáno informovat o tom, že : „schválená vakcína proti onemocnění covid‑19 způsobí smrt”. Opakuji, nechci s vámi do nekonečna diskutovat o naprosto zjevných skutečnostech, o tom, že žádná tichá ani zjevná cenzura ve vámi zmíněných médiích neexistuje, že pouze upozorňují na důležitost držet se ověřitelných faktů, že i další vámi zmíněné konspirační teorie se nezakladají na pravdě… Pokud ani z tohoto není zřejmé, o čem mluvím, pak se skutečně pohybujeme na jiných planetách a nemá smysl dále diskutovat,“ napsal Tománkovi údajně šéfredaktor Aktuálně.cz pan Josef Pazderka.

„Vtipné jsou na tom hned dvě věci – první je, že se jedná o přesnou citaci společnosti Google, o čem je zakázáno mluvit, a druhá vtipná věc je ono „nechci s vámi do nekonečna diskutovat o naprosto zjevných skutečnostech…” Nic jsme spolu ohledně mého blogu nikdy předtím neřešili,“ reaguje Jan Tománek.

Případ Zwyrtek Hamplová

„Děkuji všem čtenářům za přízeň. Dneškem mé blogy z rozhodnutí Aktualne.cz končí. Bylo tu s vámi krásných 11 let. Je mi smutno,“ píše ve svém rozloučení Zwyrtek Hamplová.

„Plujeme všichni společně na jedné lodi. Jmenuje se TITANIC a na palubě se stále dál tančí, pořádají tiskovky, lidé se zastrašují a vydírají dál, jako by se nechumelilo, a uvažuje se o dalších opatřeních daných medicínských i právních kvalit,“ uvádí Hamplová.

„Naštěstí to řada lidí ještě nevzdala, pojmenovává věci pravými jmény, a hledá v tom podpalubí záchranné čluny,“ píše Hamplová. „Ty záchranné čluny se jmenují – pravda, vzájemná empatie, vzájemná laskavost, vzájemná úcta, pochopení, naslouchání si, argumenty… a pak společně hrr na ně. Na tu palubu. Ze které padají ty lži a vyvolává se nenávist. Což je onen Titanik, který nás táhne ke dnu.“


Poznámka: „Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Každý má právo změnit své náboženství nebo víru anebo být bez náboženského vyznání. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu. Cenzura je nepřípustná…“ citace z Listiny základních práv a svobod.

Související témata

Přečtěte si také

Čína je bezpochyby největším podporovatelem Ruska, řekl Pavel
Čína je bezpochyby největším podporovatelem Ruska, řekl Pavel

Čína je bezpochyby největším podporovatelem Ruska, především v technologiích, které se mu nedostávají.

Babiš odmítl zvýšení televizních a rozhlasových poplatků jako plošnou daň a korupci
Babiš odmítl zvýšení televizních a rozhlasových poplatků jako plošnou daň a korupci

Vládní návrh na zvýšení televizních a rozhlasových poplatků dnes ve Sněmovně opět kritizoval předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš.

Astma: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní postupy
Astma: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní postupy

Astmatem trpí na celém světě téměř 340 milionů lidí, z toho přibližně 800 tisíc v České republice. Počet nemocných stále roste.

Rozhovor s francouzským publicistou: „Zažíváme kolaps politického systému“
Rozhovor s francouzským publicistou: „Zažíváme kolaps politického systému“

Analýza výsledků parlamentních voleb ve Francii: Nová lidová fronta na čele, Macronova strana na druhém místě.

Rozhovor: Jak mít krásná a zdravá chodidla nejen v létě, radí odbornice z pedikérského salonu
Rozhovor: Jak mít krásná a zdravá chodidla nejen v létě, radí odbornice z pedikérského salonu

Začíná léto a s ním i doba nošení sandálů, pantoflí či „žabek“. Jak se starat o naše chodidla, aby vypadala krásně a zdravě, nám poradí spolumajitelka pedikérského salonu v Prešově Andrea Prokopčáková.