Nick Ciolino

29. 12. 2021

Prezident Joe Biden nyní prohlašuje, že „neexistuje žádné federální řešení“ pandemie covidu-19. „Řeší se to na úrovni jednotlivých států,“ řekl Biden 27. prosince na setkání s Národní asociací guvernérů (NGA) a týmem Bílého domu pro reakci řešící epidemii covidu-19.

„Nakonec se to dostane až tam, kde se guma potkává s vozovkou, a to je tam, kde pacient potřebuje pomoc nebo kde se potřebě pomoci předchází,“ uvedl Biden.

O nedávno objevené variantě omicron nadále hovoří stávající prezident USA jako o zdroji obav, nikoliv o zdroji paniky.

V důsledku této varianty, která je nyní dominantním kmenem wuchanského koronaviru ve Spojených státech, došlo v posledních týdnech k nárůstu případů onemocnění covidem-19, jak mezi očkovanou, tak neočkovanou populací.

Biden, který během kampaně v roce 2020 slíbil, že „virus porazí“ a „dostane ho pod kontrolu“, také nadále tvrdí, že národ není není ve stejném bodě, v jakém byl v březnu 2020, kdy pandemie začala. Spolu s federálními zdravotnickými úředníky nadále vyzdvihuje vakcíny jako účinnou ochranu před hospitalizací a úmrtím na covid-19.

V minulých dnech Biden přikročil ke zvýšení počtu vakcinačních míst po celé zemi a navýšil výdaje na testy o 3 miliardy dolarů.

27. prosince připustil, že pro některé lidi bylo stále „těžké“ získat test během vánočního víkendu. Dodal také, že je v tomto směru „stále ještě třeba udělat více práce“.

Biden se také zmínil o federálních zásobách osobních ochranných prostředků a vyjádřil obavy z nárůstu hospitalizací s tím, že federální vláda je podle něho „připravena“.

Přeložil M. K., zdroj.

Související témata

Přečtěte si také

Leyenová na WEF prohlásila, že „čistá energie“ je levná. Německo, Británie či Austrálie ukazují opak

Pařížská dohoda zůstává největší nadějí lidstva a Evropa se bude dál držet dosavadního směrování, uvedla Ursula von der Leyenová, která má za to, že obnovitelné zdroje přinesou levné a stabilní ceny energií.

Seděl už v doživotní cele, byl zproštěn viny a soud mu teď přiznal odškodnění téměř 9 milionů

Obvodní soud pro Prahu 2 dnes přiznal Robertu Tempelovi odškodnění ve výši 8,892 milionu korun. Muž byl nezákonně odsouzen za dvojnásobnou vraždu, ve vězení byl téměř 20 let.

Den v obrazech: Požár hotelu v Turecku, Útok nožem v Izraeli, Zemětřesení na Taiwanu

Světové události dne 21. ledna zaznamenané objektivem fotoaparátu.

Konec Green Dealu v Americe – od klimatických politik zpět k pragmatismu

Co v energetice slíbil, to plní. Hned v první den svého působení v úřadu amerického prezidenta podepsal Donald Trump celou řadu výkonných nařízení týkajících se energií a související energetické transformace a elektromobility.

Lidé se shromažďují na otevřeném prostranství po zemětřesení v Káthmándú 7. ledna 2025. Silné zemětřesení v odlehlé čínské oblasti Tibetu zabilo nejméně 32 lidí a zničilo "mnoho budov", informovala čínská média. Otřesy byly cítit také v hlavním městě sousedního Nepálu Káthmándú a v některých částech Indie. (Sunil Sharma / AFP via Getty Images)
Zemětřesení v Tibetu odhalilo nedostatek investic do místní infrastruktury

Čína zaznamenala magnitudu 6,8, zatímco geologická služba Spojených států naměřila 7,1, což je z hlediska uvolněné energie téměř třikrát silnější. K 10. lednu Čína zaznamenala více než 1 600 následných otřesů o síle až 4,4 stupně.

Díry v mracích jako náhodný jev, nebo důsledek laserů a osévání mraků?

Nedávno šlo na obloze pozorovat díry v mracích. Podle meteorologů se jedná o náhodný jev způsobený přelety letadel. Díry v mracích ale mohou způsobit také lasery pro satelitní komunikaci či osévání mraků pro ovlivňování počasí.

Účinky umělých potravinářských barviv na dětský mozek

Odstraňte syntetická barviva z jídelníčku: Jak může jednoduchá změna stravy pozitivně ovlivnit chování a zdraví vašich dětí.

Na internetu se šíří zavádějící informace o „hajlování“ Muska. Přesdílel ji i Dominik Hašek

Muskovo údajné „hajlování“ rozvířilo debatu na sociálních sítích. Jak však správně podotkli komentátoři, jde o docela jiné gesto.

antarktida
Američtí vědci pozorují zpomalení úbytku mořského ledu v Antarktidě

Američtí vědci z NSIDC zaznamenali zpomalení úbytku antarktického mořského ledu. Tento jev by mohl zpochybnit dřívější teorie o výrazném poklesu ledu způsobeném klimatickými změnami a oceánskými vlivy.