Milan Kajínek

1. 5. 2024

Nová kniha o společnosti Arabella Advisors odhaluje, jak američtí miliardáři jako George Soros, Bill Gates a Mark Zuckerberg „podkopávají politický systém“ v USA. „Arabella Advisors je konzultační společnost, která pro své účely vytvořila stovky neziskových organizací,“ říká autor knihy Scott Walter v rozhovoru s redaktorem deníku The Epoch Times Lee Smithem.

„Celá tato velká síť spotřebovává každé volební období miliardy dolarů a je do značné míry hráčem v každé jednotlivé problematice americké politiky, ačkoliv o ní většina lidí stěží někdy slyšela,“ uvádí do problematiky Scott Walter, prezident Capital Research Center.

Na otázku moderátora, jak na její působení přišel, Walter odpovídá: „Můj kamarád ze senátního Justičního výboru mi jednoho dne zavolal a řekl: ‚Je tady něco, co se jmenuje Demand Justice, jsou v rádiu a on-line televizi a na všechny z nás útočí, my ještě ani nevíme, kdo bude (na soudce) nominován, co jsou zač, nikdy jsme o nich neslyšeli‘.“ Šlo o rok 2018, kdy měl být jmenován nový člen Nejvyššího soudu USA.

Kniha nazvaná Arabella: Síť temných peněz levicových miliardářů, kteří tajně mění Ameriku, je dostupná v anglickém originále pod názvem Arabella: The Dark Money Network of Leftist Billionaires Secretly Transforming America.

„Zjistili jsme, že je to zbrusu nová skupina vytvořená pomocí peněz George Sorose a útočí na všechny kandidáty nominované Justičním výborem,“ pokračuje Walter a dodává: „Začali jsme se o to více zajímat a zjistili jsme, že ta skupina nefunguje jako nezávislá neziskovka, ale jako finančně sponzorovaný projekt.“

Sponzorem byl takzvaný Fond 1630 a „to už byl velký hráč v americké politice jako 501C Group, což je politická neziskovka jako League of conservation voters nebo National Rifle Association“ říká Walter. „Ale co jsme objevili – že Fond 1630 neexistuje jen sám o sobě. Je to pouze jeden z půl tuctu neziskových organizací, provozovaných ziskovou společností Arabella Advisors.“

Jak síť funguje

Zatímco miliardáři jako George Soros, Bill Gates a Warren Buffett jsou dobře známí jako levicoví megadonátoři, kteří ovlivňují politiku v USA, jen málo lidí někdy slyšelo o společnosti Arabella Advisors, která dle Waltera směřuje velkou část jejich peněz na konkrétní účely prostřednictvím skupin, které mají vypadat jako občanské organizace.

„Přemýšlejte nad tím jako nad pyramidou. Na vrcholu stojí společnost Arabella Advisors. Uprostřed máte půl tuctu neziskových organizací – já jim říkám deštníkové neziskovky, protože nedělají nic osobně. Operují skrze spodní část pyramidy, což jsou stovky, více než pět set podvodných skupin jako Demand Justice,“ vysvětluje Walter.

Tato síť dle něj funguje tak, že „když jste bohatý člověk nebo nadace, přijdete do Arabella Advisors se záměrem, že chcete bojovat za potraty nebo získat Severní Karolínu pro demokraty, jsou pro vás schopní okamžitě vytvořit odpovídající neziskovou nebo charitativní společnost. Tyto nové skupiny budou pouze finančně sponzorované projekty deštníkových neziskovek“.

Přemýšlejte nad tím jako nad pyramidou. Na vrcholu stojí společnost Arabella Advisors. Uprostřed máte půl tuctu neziskových organizací, které operují skrze spodní část pyramidy, což jsou stovky podvodných skupin jako Demand Justice.

Scott Walter, president Capital Research Center

Proces je dle Waltera rychlý a po zaslání peněz na Arabella Advisors bude organizace tyto projekty koordinovat směrem k vytyčenému cíli, zatímco neziskové organizace budou dělat skutečnou aktivistickou činnost a tvářit se přitom jako občanské platformy.

Arabella se podle autora knihy a jeho kolegů stala „hlavním hráčem v bitvách o nominace do Nejvyššího soudu, ekologii, potratech, Medicare for All, ve falešných lokálních zpravodajských kanálech (Zuck Bucks), které manipulují s volebními úřady, soudních procesech vedených právníkem Marcem Eliasem a mnohých dalších“.

Ve volebním cyklu v roce 2018 „získaly neziskovky Arabelly 1,2 miliardy dolarů, což je více než dvojnásobek finančních prostředků, které získaly na kampaň Národní výbor Demokratické strany USA a Národní výbor Republikánské strany USA dohromady. Ve volebním cyklu 2020 se fundraising Arabelly vyšplhal na 2,4 miliardy dolarů, uvádí anotace knihy.

Celý rozhovor s autorem knihy Scottem Walterem můžete sledovat na amerických stránkách deníku The Epoch Times zde.

Související články

Přečtěte si také

Profesionální baristé odhalují tajemství přípravy dokonalé domácí kávy
Profesionální baristé odhalují tajemství přípravy dokonalé domácí kávy

Nejdůležitější části vybavení, které potřebujete, a další tipy, jak si co nejlépe připravit vaši ranní kávu.

Jak by dopadly eurovolby, kdyby měl každý dva hlasy? Otestujte si novou metodu
Jak by dopadly eurovolby, kdyby měl každý dva hlasy? Otestujte si novou metodu

Průzkum vychází z metody D21, kterou vyvinul Karel Janeček a která má najít řešení širší společenské shody, eliminovat extremisty a předcházet tomu, že volič volí „menší zlo“.

Nová studie: Aktivní ve středním věku, zdraví ve stáří
Nová studie: Aktivní ve středním věku, zdraví ve stáří

Mnohé studie prokázaly, že udržení nebo zvýšení aktivity ve středním věku významně ovlivňuje kvalitu života ve stáří.

Čínské vojenské výdaje v roce 2022 dosáhly 710 miliard dolarů, více než trojnásobek toho, co tvrdil Peking
Čínské vojenské výdaje v roce 2022 dosáhly 710 miliard dolarů, více než trojnásobek toho, co tvrdil Peking

V roce 2022 čínský režim oznámil, že jeho výdaje na obranu v tomto roce budou činit 229 miliard dolarů.

Proč by se muži měli dobře oblékat
Proč by se muži měli dobře oblékat

Zevnějšek o vás může mnohé prozradit a ukázat okolí některé vaše kvality, například zralost, vůdcovství či schopnost postarat se.