Názory

Kathrin Sumpf

Oficiální údaje nakažených covidem-19 v Rakousku jsou chybné a zmanipulované, uvádí Steffen Löhnitz, který zkoumá správnost údajů v souvislosti s onemocněními způsobenými koronavirem. Löhnitz se v Rakousku stal známým mimo jiné jako autor „Lidové iniciativy pro průzkum počtu onemocnění na covid-19“.

Počty nakažených byly nadsazeny a použity k ospravedlnění příslušných zásahů do základních práv, tvrdí Löhnitz. Dne 21. ledna v 10:30 hodin na tiskové konferenci předložil svou výpověď.

„Činnost zemské vlády, která ve spolupráci se spolkovou vládou falšuje počty případů v řádu asi 60 procent, aby ospravedlnila aktuální cíle své politiky, konkrétně lockdown v listopadu a prosinci 2021 v Rakousku a Vorarlbersku, vnímám jako srovnatelnou s činností zločinecké organizace,“ uvedl Löhnitz na konferenci.

Pro období od 25. října 2021 do 23. prosince 2021 Löhnitz zdokumentoval a prokázal, že v uvedených údajích o covidu-19 jsou nesprávné tzv. aktivní případy. Obvinil zároveň odpovědné osoby z úmyslné manipulace. Své závěry představil na tiskové konferenci 21. ledna. Německá redakce deníku Epoch Times vysílala živý přenos.

Löhnitz odkazuje na příslušné aktuální hodnoty ze všech rakouských spolkových zemí, které jsou denně zapracovávány do databáze EMS agentury AGES (Agentura pro zdraví a bezpečnost potravin).

Byl loňský lockdown oprávněný?

Podle Löhnitze byly nadsazené a zmanipulované údaje použity k masivnímu omezování základních práv, k diskriminaci velké části obyvatelstva a k ekonomickému poškozování jednotlivců, podniků a komunit.

Neustálou manipulací s čísly byla podle Löhnitze vytvořena zcela falešná realita. Bez těchto vysokých čísel by nebylo možné odůvodnit odpovídající zásahy do základních práv, dodává. Löhnitz se zabývá především otázkou, zda byl lockdown v listopadu a prosinci 2021 v Rakousku oprávněný a zda je povinné očkování na základě těchto údajů přípustné.

V souvislosti se svými zjištěními také uvádí: „Tak masivní podvod, taková manipulace s obyvatelstvem – Rakouska a také Německa – na základě toho přesáhla vše, co jsem znal ze své minulosti v NDR, co jsem si dokázal představit a co bych považoval za možné.“

Z původního článku německé redakce deníku The Epoch Times přeložila G. K. Článek byl redakčně upraven.