„Mnoho lidí si mě idealizuje a myslí si, že se pořád jen usmívám. Není to pravda. Mám také své temné dny, kdy se musím vypořádat s negativními emocemi. Mými  povzbuzovači v těchto dnech jsou rodina, příroda a hudba. V poslední době byl na nás vyvíjen obrovský tlak negativity. V jednom těžkém dnu, kdy jsem se cítil fakt špatně, jsem napsal tuto píseň. Šlo to samo a velmi rychle. Hudba je totiž moje psychohygiena,“ popisuje zpěvák Juraj Hnilica,  rodák ze slovenského Martina.

Věčný optimista Juraj Hnilica složil ve svých depresích píseň…

„Zažíváme jedno z nejnáročnějších období života, a proto si myslím, že je důležité nezapomenout, o čem skutečný život je. Samozřejmě, že i o starostech, ale snít o štěstí je vždy velmi důležité – nenechat negativní energii ovládnout naše celkové prožívání dnešních dnů,“ vysvětluje slovenský zpěvák Juraj Hnilica.

Když prožíval deprese, během jediného dne napsal a natočil píseň, která v sobě nese tajemství života a pojmenoval ji jako „PieSen Života“.

Text zpěvák napsal společně se svým kamarádem, spisovatelem Jánom Martonem, který je známý jako talentovaný poet ze Svitu.

„Jsem moc rád, že se nám společně s Jánom podařilo vytvořit krásný, hudební počin a můžeme tak povzbudit posluchače. Velký dík patří také kamarádovi Danielovi Máčovskému, který mě inspiroval k myšlence napsat tuto píseň,“ dodal Juraj Hnilica.

Od punku přes reality show, splnění snu, prožívání štěstí… až po depresi a následné uzdravení. Toto vše je ve zkratce život slovenského zpěváka Juraje Hnilici. Skladatel a interpret, který už přes 20 let působí na české i slovenské hudební scéně, a jehož lidé znají především díky jeho silnému poselství „Milujem našu Zem!“ z hitu „Aká si krásná“, napsal během 24 hodin PieSen Života.

Zdroj: Netwinproduction, Robin Suchánek