Česká armáda pokračuje v intenzivním bojovém výcviku. Vojenský výcvikový prostor Doupov se rozezněl ozvěnou střelby a rozkazy velitelů. Chrudimský výsadkový pluk ukončil dvoutýdenní doškolovací cvičení na Doupovských vrších v rámci intenzivního výcviku. Další pokračování se připravuje příští týden mimo hranice České republiky.

„Blížíme se do cíle,“ kvituje pluk na svém Meta profilu. „Doškolovací intenzivní výcvik (DIV) je součástí výsadkářské triády. Kromě něj musí nový příslušník 43. výsadkového pluku absolvovat výběrové řízení, které je pomyslnou vstupní branou pro naše vojáky. Triádu doplňuje ještě Základní výsadkový kurz. Zde nováčci získají dovednost vysazení na padáku a právo nasadit si červený baret,“ vysvětluje mluvčí a dodává:

„,Doškolovák‘ je ucelený intenzivní výcvik, ve kterém nováčci zažijí doslova transformaci a naučí se spoustu nových věcí. Během výcviku na Doupově zažili bojové ostré střelby, výcvik přežití, přepady, taktické přesuny.“

Na Doupov je přišel podpořit generál Aleš Opata. Příští týden pluk ukončí svou osmitýdenní výcvikovou cestu cvičením Swift Response v Lotyšsku.

Proběhl Doškolovací intenzivní výcvik na Doupově. (43. výsadkový pluk Chrudim, Meta)

V průběhu cvičení Swift Response nad Lotyšskem vyskáčou z „mašiny“ a budou plnit další komplexní výcvikové úkoly, sděluje mluvčí pluku.

Následuje další výběrové řízení pro doplnění počtů ve stavech – od 31. května do 2. června 2022. Od absolventů je požadován výborný zdravotní stav, fyzická i psychická odolnost, motivace i schopnost se učit. Nabízena je služba v motivovaném kolektivu, zahraniční cvičení i operace a příplatky za službu výsadkáře. Možnost přihlásit se mají i ženy.

S použitím zpráv: https://www.facebook.com/43vysadkovypluk , https://43vysadkovypluk.cz/kariera