Zachary Stieber

9. 6. 2022

TÉMA: Volební podvody v USA

Bývalý americký kongresman z Filadelfie se podle amerického ministerstva spravedlnosti přiznal k několika obviněním z volebních podvodů, včetně úplatkářství a falšování volebních záznamů.

79letý bývalý kongresman Michael Myers (Demokraté) se přiznal, že podplatil volebního inspektora ve Filadelfii Domenicka J. Demura, aby nezákonně sčítal hlasy pro některé osoby, včetně kandidátů na federální a státní úřady.

Myers i Demuro, oba členové Demokratické strany USA, takto podporovali své demokratické spolukandidáty. Myers dostával od kandidátů platby v hotovosti nebo šekem a část prostředků posílal Demurovi. Demuro byl obviněn samostatně a v květnu 2020 přiznal vinu.

Volební inspektor pro 39. okrsek 36. obvodu v jižní Filadelfii pak měl přidávat podvodné hlasy pro Myersovy klienty.

„Na Myersův pokyn Demuro přidával tyto podvodné hlasy do součtů během volebního dne a později falešně potvrzoval, že výsledky z hlasovacího zařízení jsou správné,“ uvedlo ministerstvo spravedlnosti ve svém prohlášení.

K podvodům docházelo během voleb od roku 2014 až do roku 2018, uvádějí americké úřady.

Myers se rovněž přiznal ke spiknutí za účelem spáchání podvodu s Marií Berenovou, volební soudkyní pro 39. okrsek 2. obvodu ve Filadelfii. Myers přiznal, že řídil Berenovou, aby přidávala hlasy kandidátům, které podporoval, včetně kandidátů na soudní funkci, kteří si Myerse najali.

Demuro se v roce 2020 přiznal ke spiknutí s cílem zbavit lidi občanských práv a k využívání mezistátních zařízení za účelem podplácení. Demuro měl být odsouzen 30. června 2020, ale vynesení rozsudku bylo opakovaně odloženo. V současné době je další soudní řízení naplánováno na 14. června.

Marie Berenová, další členka Demokratické strany USA, přiznala vinu v roce 2021. Obvinění, ke kterým se přiznala, nebyla jasná, protože podrobnosti o případu jsou soudně zapečetěny. Berenová měla být odsouzena 15. února, ale slyšení bylo odloženo na 16. srpna 2022.

„Hlasování je základním kamenem naší demokracie. Pokud byl byť jen jeden hlas odevzdán nezákonně nebo pokud je ohrožena integrita byť jen jednoho volebního úředníka, snižuje to důvěru v celý proces,“ uvedla v prohlášení státní zástupkyně pro východní okrsek Pensylvánie Jennifer Williamsová, jmenovaná Joem Bidenem.

„Hlasy nejsou věci, které se dají koupit, a demokracie není na prodej. Pokud jste politickým poradcem, volebním úředníkem nebo jakýmkoli způsobem spolupracujete s volebními místnostmi, vyzývám vás, abyste svou práci dělali poctivě a věrně. To je to, co si veřejnost zaslouží a co bude federální vláda prosazovat,“ dodala státní zástupkyně Jennifer Williamsová.

Případ komentovala také zvláštní agentka Jacqueline Maguireová, která má na starosti filadelfskou divizi FBI. „O Ozzie Myersovi se dá říci jediné: jeho hodnoty jsou už dlouho mimo,“ říká Maguireová a dodává, že „před desetiletími si více cenil úplatků falešného šejka než etických povinností vyplývajících z jeho zvolené federální funkce“.

„Tentokrát si cenil peněz svých klientů a vlastních rozmarů více než poctivosti několikanásobných voleb a vůle filadelfských voličů. Svobodné a spravedlivé volby jsou pro zdraví naší demokracie zásadní, a proto je ochrana legitimity volebního procesu na všech úrovních pro FBI takovou prioritou,“ dodává zvláštní agentka Maguireová.

Michael Myers, kongresman z Filadelfie, vstoupil do Kongresu koncem roku 1976, ale v roce 1980 byl vyloučen poté, co byl přistižen při braní úplatků v rámci vyšetřování Abscam sting, o kterém mluvila agentka FBI. Byl odsouzen za úplatkářství a spiknutí a strávil několik let ve vězení.

Myers má být odsouzen 27. září. Hrozí mu až 60 let vězení, až tříletý dohled a pokuta až 1,25 milionu dolarů.

Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Jak strávit 24 hodin v Barceloně
Jak strávit 24 hodin v Barceloně

Máte-li na návštěvu hlavního města Katalánska jen jeden den, poradíme vám, jak poznat jeho vynikající kuchyni, architektonické ikony a bujarý pouliční život.

Ano, i vy můžete pěstovat růže – není to tak složité, jak si myslíte
Ano, i vy můžete pěstovat růže – není to tak složité, jak si myslíte

Odborníci na růže vyvracejí běžné mýty a odhalují tajemství bujných a zdravých květů.

Bývalá agentka tajné služby radí: 6 způsobů, jak naučit děti vyhýbat se nebezpečí
Bývalá agentka tajné služby radí: 6 způsobů, jak naučit děti vyhýbat se nebezpečí

Získejte cenné rady od bývalé agentky tajné služby, jak chránit svou rodinu a připravit děti na životní výzvy.

Kurkuma: Přírodní první pomoc při zánětech, bolestech, horečce a dalších potížích
Kurkuma: Přírodní první pomoc při zánětech, bolestech, horečce a dalších potížích

Kurkuma je koření, které pochází z oddenku rostliny Curcuma longa. Jako potravina i lék se bezpečně používá již více než 5 000 let.

Unijní lídři budou řešit nejvyšší posty v EU, nejspíš podpoří von der Leyenovou
Unijní lídři budou řešit nejvyšší posty v EU, nejspíš podpoří von der Leyenovou

Vzhledem k vítězství Evropské lidové strany (EPP) by měla funkci předsedkyně Evropské komise obhájit Ursula von der Leyenová.