TÉMA: Diskuse o protiepidemických opatřeních

První americká nemocnice, která prosadila povinnost očkování vakcínou proti onemocnění covid-19 pro všechny zaměstnance, nyní čelí nedostatku personálu kvůli nárůstu infekcí.

Stovky zaměstnanců Houstonské metodistické nemocnice jsou nyní bez práce, protože byli pozitivně testováni na virus, který způsobuje onemocnění covid-19. Ve stejné nemocnici v roce 2021 opustilo nebo bylo propuštěno celkem 153 zaměstnanců, kteří se odmítli nechat povinně očkovat. Vedení nemocnice se nyní snaží odvrátit vzniklou krizi.

„Znepokojivý je stoupající počet našich zaměstnanců, kteří nemohou pracovat, protože jsou doma nemocní s covidem-19. Všichni jsou nemocní. Minulý týden bylo pozitivně testováno téměř 400 zaměstnanců,“ napsal 12. července Dr. Robert Phillips, výkonný viceprezident a vedoucí lékař Houstonské metodistické nemocnice, v interním e-mailu, který exkluzivně získal deník The Epoch Times.

„I když většina těchto zaměstnanců dostala covid-19 od komunity, je nezbytné, abychom nečelili situaci, kdy bude příliš mnoho zaměstnanců nemocných a my se ocitneme v situaci, kdy budeme mít nedostatek personálu,” dodal Phillips.

Houstonská metodistická nemocnice, která má přibližně 28 000 zaměstnanců, byla prvním nemocničním systémem v zemi, který nařídil povinné očkování vakcínou proti covidu-19 pro všechny své zaměstnance. Byla také prvním systémem v zemi, který nařídil očkování svým soukromým poskytovatelům zdravotní péče, kteří jsou pověřenými členy jejího zdravotnického personálu. Později nemocnice požadovala, aby se všichni její zaměstnanci nechali do 1. března očkovat další posilující vakcínou.

Většina zaměstnanců se sice nechala očkovat a v nemocnici zůstala, ale systém má problémy s personálním obsazením. Ukazuje se totiž, že vakcíny chrání před infekcí stále méně, protože se objevují nové varianty viru SARS-CoV-2, který způsobuje covid-19.

„K prudkému nárůstu případů dochází po celé zemi a pravděpodobně jej lze přičíst vysoce nakažlivé a vůči vakcínám odolnější subvariantě omikron,“ napsal Phillips. „BA.5 je nyní zatím nejvíce infekční variantou a předpokládá se, že je čtyřikrát odolnější vůči vakcínám než poslední dominantní varianta.“

BA.5 je subvarianta omikron. Podle federálních údajů se nedávno stala dominantním kmenem ve Spojených státech.

Phillips souhlasil s tím, že vakcíny poskytují malou ochranu před infekcí, a popsal BA.5 jako čtyřikrát „odolnější“ než poslední dominantní kmen, kterým byl BA2.12.1.

I když je mnoho zaměstnanců nemocných, Phillips řekl, že nárůst „zatím nekoreluje s velkým nárůstem hospitalizací“ v Houstonské metodistické nemocnici, kde bylo k 12. červenci v systému pouze 290 pacientů s covidem-19.

Podle mluvčí nemocnice Stefanie Asinové není žádný z pacientů zaměstnancem metodistické nemocnice. Na otázku, kolik z hospitalizovaných pacientů s covidem-19 je očkovaných, Asinová odpověděla, že to neví. Téměř polovina pacientů v systému na konci roku 2021 byla očkována.

Problém s povinným očkováním

„Problém s povinným očkováním spočívá v tom, že je imunologicky ignorantské, protože ignoruje silný účinek přirozené imunity,“ řekl Dr. Marty Makary, chirurg a profesor z nemocnice Johna Hopkinse, deníku The Epoch Times. „Přirozená imunita byla oficiálně zkoumána ve více než 200 studiích a bylo zjištěno, že je účinnější než imunita získaná očkováním.“…

Celý článek naleznete zde.

Článek byl redakčně zkrácen. Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.