Zdenka Danková

8. 9. 2022

ČR: Ministerstvo vnitra spouští novou mini kampaň s cílem zvýšit informovanost občanů o blížících se volbách do obecních zastupitelstev a do 1/3 Senátu. Aby byli běžní občané dostatečně informováni o volebním procesu, tak celkem osm krátkých videospotů provede voliče celým volebním procesem. Videa doplní kreslené grafiky a memy. Kampaň se bude odehrávat na sociálních sítích rezortu.

Volby do obecních zastupitelstev a Senátu nás čekají už za 15 dní, tj. 23. a 24. září. Ministerstvo vnitra proto startuje na svých sociálních sítích malou informační kampaň s cílem zvýšit povědomí o volebním procesu, podmínkách hlasování nebo úpravě hlasovacího lístku, uvádí Klára Dlubalová z tiskového odboru MV.

Odlehčenější formou občanům předat základní informace

„V loňském roce se nám videa osvědčila, proto jsme se rozhodli je natočit i pro tyto volby. Nechtěli jsme ale zůstat jen u toho, a proto jsme připravili mini kampaň, která má podpořit jejich šíření. Chceme, aby se informace dostaly k co nejvíce lidem,“ uvedl náměstek ministra vnitra Petr Vokáč s tím, že celá kampaň vznikla na ministerstvu bez dalších nákladů pro externí subjekty.

„Zvenku se to možná tak nezdá, ale za přípravou voleb je obrovský kus práce nejenom nás tady na ministerstvu, ale hlavně na obecních úřadech. Na jejich přípravě se podílí stovky lidí, v samotných komisích pak zasednou desítky tisíc členů,“ doplňuje náměstek další důvod, proč se Ministerstvo vnitra rozhodlo kampaň spustit.

volby
Obrázek k volební kampani Ministerstva vnitra.

„Od dneška až do voleb uvidí občané na sociálních sítích ministerstva alespoň jeden příspěvek denně, který se týká voleb. Vybrané příspěvky bude ministerstvo v omezené míře sponzorovat,“ doplňuje K. Dlubalová.

Sociální sítě jsou platformou, která je sledována většinou lidí mladších nebo středního věku.

„Grafikám s volební tematikou dominují kreslené postavičky, které občanům vysvětlují různé prvky volebního procesu. Ministerstvo vnitra v souvislosti s kampaní také osloví všechny starosty. V dopise jim pošle základní informace o probíhající kampani a natočených videích včetně letáku s jednoduchým návodem, jak mohou občané v obecních volbách upravit hlasovací lístek.“

Přečtěte si také

Jak strávit 24 hodin v Barceloně
Jak strávit 24 hodin v Barceloně

Máte-li na návštěvu hlavního města Katalánska jen jeden den, poradíme vám, jak poznat jeho vynikající kuchyni, architektonické ikony a bujarý pouliční život.

Ano, i vy můžete pěstovat růže – není to tak složité, jak si myslíte
Ano, i vy můžete pěstovat růže – není to tak složité, jak si myslíte

Odborníci na růže vyvracejí běžné mýty a odhalují tajemství bujných a zdravých květů.

Bývalá agentka tajné služby radí: 6 způsobů, jak naučit děti vyhýbat se nebezpečí
Bývalá agentka tajné služby radí: 6 způsobů, jak naučit děti vyhýbat se nebezpečí

Získejte cenné rady od bývalé agentky tajné služby, jak chránit svou rodinu a připravit děti na životní výzvy.

Kurkuma: Přírodní první pomoc při zánětech, bolestech, horečce a dalších potížích
Kurkuma: Přírodní první pomoc při zánětech, bolestech, horečce a dalších potížích

Kurkuma je koření, které pochází z oddenku rostliny Curcuma longa. Jako potravina i lék se bezpečně používá již více než 5 000 let.

Unijní lídři budou řešit nejvyšší posty v EU, nejspíš podpoří von der Leyenovou
Unijní lídři budou řešit nejvyšší posty v EU, nejspíš podpoří von der Leyenovou

Vzhledem k vítězství Evropské lidové strany (EPP) by měla funkci předsedkyně Evropské komise obhájit Ursula von der Leyenová.