Krásná střecha upoutá pozornost už z dálky a zásadním způsobem dokresluje celkový dojem ze stavby. Doba, kdy budovám dominovaly pálené tašky, jsou pryč. V současnosti se na trhu čím dál víc prosazují nové materiály a technologie, které keramickým taškám úspěšně konkurují.

Krásná střecha upoutá pozornost už z dálky a zásadním způsobem dokresluje celkový dojem ze stavby. Doba, kdy budovám dominovaly pálené tašky, jsou pryč. V současnosti se na trhu čím dál víc prosazují nové materiály a technologie, které keramickým taškám úspěšně konkurují.

Není proto divu, že jednou z nejčastěji používaných střešních krytin na obytných domech, ale i na církevních a hospodářských budovách či na veřejných objektech jsou dnes plechové střešní tašky.

Plechové krytiny Trend od firmy Brachotrapez v sobě spojují jak tradiční, tak i moderní styl a jsou navrženy podle klasické tašky s důrazem na ty nejdrobnější detaily. Skromná elegance a nekonvenční charakter je kombinace, která potěší i nejnáročnějšího zákazníka. Barevná škála řady Trend zaručuje, že krytina se bude hodit k jakémukoli stylu budovy – od tradičního po moderní.

Díky nabídce střešních doplňků, klempířských výrobků a spojovacího materiálu je tak montáž nové střechy snadno realizovatelným počinem bez zbytečných komplikací.

Výhody a vlastnosti

Plochá plechová střešní krytina Trend je vhodná pro méně i více složité střechy. Jedná se o vhodnou alternativu k tradičním taškám vyráběným na míru.

Plechová krytina Trend zaručuje atraktivní vzhled, přičemž zákazník si může zvolit z několika barevných odstínů a druhů povrchu. Nízký profil poskytuje širokou plochu krytí a tím i nižší náklady na střechu. Taška se dodává v hotových kusech připravených na montáž.

Krytina Trend se vyznačuje dokonalou odolností proti mechanickému poškození, díky čemuž si střešní obložení udrží skvělý vzhled i po letech užívání. Výhodou je nižší hmotnost oproti keramickým či betonovým taškám, dlouhá trvanlivost a příznivá cena.

Plechová taška Trend se používá na střechy s minimálním sklonem 14°, nicméně krytiny z materiálu Colorcoat HPS200 Ultra nabízejí možnost instalace již od 11°.

Výhody:

  • jednoduchá montáž
  • výhodná cena
  • odolnost a trvanlivost
  • dlouhá záruka
  • atraktivní vzhled

Dokonalá přesnost výroby a dlouhá záruka

Již ve fázi návrhu dbá výrobce střešní krytiny Trend na ty nejdrobnější detaily s důrazem na přesnost a vizuální atraktivitu.

Kvalita materiálů a jejich zpracování pomocí posledních technologií se odráží i v záruční době, kterou firma Brachotrapez nabízí. Krytina Trend přichází ve čtyřech rozdílných provedeních povrchové úpravy plechu a podle toho se odvíjí i záruční doba. Ta se pohybuje od 25 do 55 let. V porovnání s tím standardní keramické tašky mají záruční dobu zpravidla 30 let.

Unikátní technologie SPS

Ve snaze přinést svým zákazníkům to nejlepší zavedla společnost Blachotrapez unikátní technologii SPS – Safe Profiling System. Jde o patentovaný technologický proces, který inovátorským způsobem umožňuje profilovat ocelový plech i bez ohledu na teplotu okolního prostředí.

Díky tomuto systému lze dokonale upravit vstupní materiál, včetně barevného nátěru, tak aby byl lépe tvarovatelnější. Klíčovým přínosem SPS technologie je zisk vlastností a parametrů, které prodlužují životnost materiálu a kvalitu jeho zpracování.

Výsledkem je střešní krytina odolnější vůči destrukčním vlivům venkovního prostředí (koroze, mechanické opotřebení). Materiál tak neztrácí své vlastnosti, zabezpečuje dokonalou ochranu vaší střechy a přitom si dlouhodobě zachovává poutavý vzhled.

Na co si dávat pozor při koupi krytiny

Při koupi plechové střechy je vhodné objednat si najednou všechen materiál potřebný na stavbu celé střechy. Vyhnete se tak riziku, že při další objednávce dostanete krytinu s mírnými rozdíly v odstínu.