Milan Kajínek

13. 10. 2022

Prohlášení bývalé americké kongresmanky a kandidátky na prezidentku USA 2020 Tulsi Gabbardové, která oznámila, že opouští Demokratickou stranu USA, komentoval Luboš Boleček, matematik a zakladatel české Tea Party.

„Tulsi Gabbardová je jen dalším příkladem probuzení některých politiků levice, kteří si začínají uvědomovat, že jejich elity přestaly sloužit zájmům svého lidu a hlavně pracujících a více se soustředí na zájmy své a zájmy jiných elit (včetně nejrůznějších globálních a globalistických spolků),“ napsal Boleček v e-mailové komunikaci s deníkem The Epoch Times.

Ve Spojených státech podle Bolečka prošla „podobnou katarzí“ i Republikánská strana USA. „V roce 2009 vzniklo lidové hnutí Tea Party, které si dalo závazek změnit Republikánskou stranu zevnitř odstraněním elitářů, které nazývali RINO (Republicans in the name only & Republikáni pouze jménem),“ vysvětluje Boleček. „Tea Party bylo úspěšné jen částečně, ale jejich práci téměř dokončil Donald Trump.“

Luboš Boleček, matematik a zakladatel české Tea Party. (S laskavým svolením Luboše Bolečka)

Českou Tea Party tvoří členové Občanské demokratické strany (ODS), kteří prohlašují, že je třeba, aby se ODS vrátila k prosazování „osobní a ekonomické svobody“ občanů a k „vytváření prostoru pro prosperitu společnosti“. Podle členů Tea Party bylo smyslem založení ODS vytvářet „hráz proti setrvalým snahám levice tuto osobní a ekonomickou svobodu všemi možnými způsoby erodovat a umenšovat“.

V souvislosti s prohlášením Gabbardové říká Luboš Boleček, že „byly časy (hlavně do 90. let), kdy Demokratická strana USA byla „napravo od českých pravicových stran“. „Dnes je to však ultralevicová, socialistická a elitářská strana umístěná někde mezi komunistickou stranou, Piráty a STAN. V zájmu celého světa by bylo lepší, kdyby se vrátila ke svým principům, ze kterých vzešla,“ míní Boleček. 

Podle Bolečka by bylo dobré, pokud by se členové Demokratické strany pokusili stranu navrátit k původnímu směřování.

„My neznáme přesný program Tulsi Gabbardové, ale máme z ní podle některých jejích projevů velmi dobrý pocit. Proto nemůžeme vítat, že normální lidé tu stranu opouštějí a nezkouší ji měnit zevnitř. Pokud totiž ten exodus členů nebude dostatečně velký (obrovský), nic se nezmění,“ říká zakladatel české Tea Party.

V pořadu XTV (zdroj) Boleček prohlásil, že „souhlas Petra Fialy s komunistickými myšlenkami Green Deal byla poslední kapka“ a motivace k založení Tea Party, protože podle něho je ODS „pravicová konzervativní strana“, kterou by bylo škoda „ztratit“, což je podle Bolečka důvod, proč se někteří její členové rozhodli stranu změnit zevnitř a přivést ji nazpět k tomu, proč byla založena.

Založení české Tea Party bylo inspirováno stejnojmenným obrozeneckým hnutím uvnitř Republikánské strany USA, které se též říká Velká stará strana (Great Old Party neboli GOP).

Zmiňovaný program Grean Deal neboli Zelený úděl je podle Bolečka politická iniciativa, která „přinese do Evropy komunismus a zničí české hospodářství“.

Podle Bolečka si někteří konzervativní členové ODS myslí, že je dnes již ODS „nereformovatelná“, což komentuje následovně: „Lidská lhostejnost a říká, že něco nejde, je to nejhorší, co se může ve společnosti stát,“ říká Boleček, podle něhož „nikdy není pozdě začít pracovat na nápravě“.

„Určitě nejsme spokojení s vedením ODS, jak ho představuje Petr Fiala, ale určitě nám nejde o to, ho shodit za každou cenu,“ říká Boleček, který považuje klimatický zákon, proti němuž hlasovali v Evropském parlamentu jenom členové ODS a SPD, za „nebezpečnou věc“.

Svoje myšlenky shrnuje Tea Party v oblastech práva, financí, infrastruktury a dalších na svých webových stránkách. „Vycházíme z rakouské ekonomické školy, která funguje, která je historicky ověřená a implementací našich myšlenek byla vždy společnost svobodná a bohatá,“ říká Boleček.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

„Nerozhodovali lidé z praxe. Covid neřídili doktoři, ale politici,“ říká bývalá předsedkyně etické komise České lékařské komory
„Nerozhodovali lidé z praxe. Covid neřídili doktoři, ale politici,“ říká bývalá předsedkyně etické komise České lékařské komory

„Bylo dovezeno pět tisíc balení léčiva HUVEMEC z Bulharska. Nakonec se řeklo, že bude pouze pro nemocniční podání, což vlastně proti hlavnímu smyslu jeho fungovaní, protože působí nejlépe jako prevence a při časném podání, tak aby se nemoc nemohla rozvinout,“ vysvětluje doktorka Stehlíková...

Mezinárodní apely a články v médiích velmi pomáhají – rozhovor s dcerou čínské vězeňkyně svědomí
Mezinárodní apely a články v médiích velmi pomáhají – rozhovor s dcerou čínské vězeňkyně svědomí

Chuej Li nedávno vypovídala na půdě Poslanecké sněmovny o perzekuci, které její matka čelila v Číně a která dopadala i na ni, v době, kdy byla dítětem. V rozhovoru nám prozradila své pocity a více detailů.

Ověřovatel pravdy se mýlí? Migrační odborník si „posvítil“ na výroky Demagoga
Ověřovatel pravdy se mýlí? Migrační odborník si „posvítil“ na výroky Demagoga

Právník Robert Kotzian podrobil analýze fact-checking projektu Demagog.cz, který si měl „posvítit“ na výroky Aleny Schillerové ohledně migračního paktu. Míní, že i „strážci pravdy“ se mohou mýlit.

Antikoncepce: Dezinformace a lékařské zastírání
Antikoncepce: Dezinformace a lékařské zastírání

Proč by se nemělo říct nahlas, že hormonální formy antikoncepce, jako jsou pilulky, kožní náplasti, injekce, implantáty nebo nitroděložní tělíska, mívají často vedlejší účinky?

Bobr v krajině. Nakolik je k užitku a nakolik škodnou?
Bobr v krajině. Nakolik je k užitku a nakolik škodnou?

„To, že bobr vytváří mokřad, je třeba porovnávat s tím, jak stát realizuje zadržení vody v krajině. Je třeba vzít na zřetel, že sucho je velkou hrozbou pro naši krajinu. Přínos mokřadů je skutečně velký.“