Epoch Times Itálie

27. 10. 2022

Nová italská premiérka Giorgia Meloniová ve svém inauguračním projevu v Poslanecké sněmovně 25. října mimo jiné hovořila o potřebě „rozsáhlého plánu, ekonomického, ale i kulturního“, který by „znovuobjevil krásu rodičovství a vrátil rodinu do středu společnosti“. Cílem by mělo být zvýšení zájmu mezi Italy o poslání rodičovství a vymanění Itálie z „demografického zmrazení“ a vymírání italské populace.

Několikrát zopakovala slovo „svoboda“ a důrazně odsoudila všechny formy režimu a totalitarismu, včetně fašismu.

V souvislosti s řešením pandemie koronaviru připomněla, že Itálie přijala nejrestriktivnější opatření na Západě, a přesto patřila k zemím, které zaznamenaly nejvyšší počet obětí a nákaz.

Z tohoto důvodu Meloniová zdůraznila, že Itálie již „nikdy a za žádných okolností nebude opakovat model, který vážně omezil základní a hospodářské svobody“. Model inspirovaný čínským způsobem zvládání pandemie.

Nově zvolená konzervativní pravicová politička zastává podobné kulturní hodnoty jako maďarská prezidentka Katalin Nováková a premiér Viktor Orbán.

Meloniová již před volbami silně kritizovala progresivní ideologii, která podle ní ničí tradice a připravuje člověka o jeho identitu.

Podle Meloniové se proudy progresivních hnutí a genderové ideologie, které podporuje vedení Evropské komise, snaží připravit obyvatele unie o jejich identitu. „A tak útočí na národní identitu. Útočí na náboženskou identitu. Útočí na genderovou identitu. Útočí na rodinnou identitu,“ říká Meloniová a vysvětluje, jak definuje sama sebe.

„Já se definuji jako Italka, křesťanka, žena a matka,“ říká Meloniová. „Ne, já musím být občan x, gender x, rodič 1, rodič 2. Musím být číslo, protože když jsem jenom číslo, když už nemám žádnou identitu nebo kořeny, potom budu perfektní otrok na pospas finančním spekulantům. Perfektní konzument.“

„Nechceme být pouhými čísly. Bráníme hodnotu lidské bytosti. Každé jedné lidské bytosti, protože každý z nás má unikátní genetický kód, který je neopakovatelný, a ať se to líbí nebo ne, je to posvátné,“ uvedla Meloniová ve svém proslovu.

„Budeme to bránit. Budeme bránit Boha, zemi a rodinu. Ty věci, které lidi tak znechucují,“ říká Giorgia Meloniová. „Budeme to dělat, abychom chránili naši svobodu, protože my nikdy nebudeme otroci, jednoduší spotřebitelé vydaní na milost finančním spekulantům.“

Vítězství pravicových stran v italských volbách přišlo poté, co se pravicoví Švédští demokraté stali druhou nejsilnější politickou silou v parlamentních volbách ve Švédsku a poprvé získali nárok na účast ve vládě.

Na vítězství Meloniové okamžitě reagovali polský premiér Mateusz Morawiecki a maďarský premiér Viktor Orbán, kteří zastávají konzervativní přístup a obhajují tradiční evropskou kulturu. Oba poslali Meloniové své blahopřání a Orbánův politický poradce dodal, že „více než kdy jindy potřebujeme v Evropě přátele, kteří sdílejí vizi a společný přístup“.

Související články

Přečtěte si také

Vědci chtějí zdokonalit AI pomocí uměle vypěstovaných lidských mozkových buněk
Vědci chtějí zdokonalit AI pomocí uměle vypěstovaných lidských mozkových buněk

Dochází k propojování lidského s umělým. Švýcarský startup vyvinul procesor z uměle vypěstovaných lidských mozkových buněk. Australští vědci pomocí takových buněk zdokonalují AI.

Stále více lidí se odvrací od zpravodajství, mladší generace mění stereotyp, ukazuje průzkum
Stále více lidí se odvrací od zpravodajství, mladší generace mění stereotyp, ukazuje průzkum

Stále více lidí se aktivně vyhýbá zpravodajství, protože ho považují za depresivní či nudné. K fenoménu v posledních letech mohly přispět pandemie covidu-19, ruská invaze na Ukrajinu nebo válka v Pásmu Gazy.

Ceny v zemědělství dál klesají. Data z České republiky vévodí evropským statistikám
Ceny v zemědělství dál klesají. Data z České republiky vévodí evropským statistikám

Podle údajů Eurostatu klesají ceny potravin v České republice nejrychlejším tempem ze všech zemí Evropské unie.

Unijní lídři budou řešit nejvyšší posty v EU, nejspíš podpoří von der Leyenovou
Unijní lídři budou řešit nejvyšší posty v EU, nejspíš podpoří von der Leyenovou

Vzhledem k vítězství Evropské lidové strany (EPP) by měla funkci předsedkyně Evropské komise obhájit Ursula von der Leyenová.

Většina zemí na summitu ve Švýcarsku označila celistvost Ukrajiny za základ míru
Většina zemí na summitu ve Švýcarsku označila celistvost Ukrajiny za základ míru

Osmdesát zemí světa dnes společně vyzvalo, aby "územní celistvost" Ukrajiny byla základem jakékoli dohody o ukončení ruské agrese.