Podle průzkumu, který provedla křesťanská nezisková organizace Summit Ministries, jsou názory amerických občanů na transgenderové hnutí čím dál negativnější.

V rozhovoru pro pořad Capitol Report na NTD Jeff Myers, prezident Summit Ministries, poukázal na to, že lidé přemýšlejí o transgenderovém hnutí jako o volebním tématu.

„Z části je to proto, že volební téma z toho udělal prezident. Řekl: ‚Měli bychom podpořit každou nezletilou osobu, když si chce nechat udělat zákrok‘, operaci nebo cokoli jiného. A zdálo se, že tím naznačuje, že to podporuje v každém věku bez omezení. Mnoho lidí v Americe s tím nesouhlasí,“ řekl Myers.

„Abychom pochopili kulturní moment, děláme spoustu průzkumů veřejného mínění. A 75 procent lidí v našem posledním průzkumu říká, že si myslí, že transgenderové hnutí zašlo příliš daleko.“

Myers se domnívá, že lidé jsou proti transgenderovému hnutí hlavně kvůli jeho podpoře „znetvořování dětí“. Existuje 70 klinik organizace Planned Parenthood, které nabízejí dětem hormony pro změnu pohlaví a léky blokující pubertu, přičemž k mnohým z nich není potřeba souhlasu rodičů.

Přípravky jako Lupron jsou „extrémně drahé“ a budou stát vládu v programu Medicare miliardy dolarů. Podnikání v oblasti chirurgických zákroků a přípravků na změnu pohlaví již nyní dosahuje hodnoty dvou miliard dolarů ročně a rychle roste, poznamenal.

Některé z léků, které se dětem aplikují, jsou v experimentální fázi a podle Myerse se neberou v úvahu dlouhodobé důsledky.

Detranzice

Když přijde řeč na vzrůstající detranzinční hnutí – tedy hnutí těch, kteří přeruší postupy pro změnu pohlaví, aby se vrátili ke svému přirozenému pohlaví – Myers poznamenává, že ti, kteří detranzici provádějí, již mohou trpět vedlejšími účinky léků, které jim byly dříve aplikovány. Například Lupron může způsobovat problémy s hustotou kostí, ztrátu zraku a bolesti hlavy.

Lupron se používá ke zpomalení růstu rakoviny v těle.

„Když ho vpravíte do těla dospívajících, může skutečně způsobit trvalé poškození. Lékaři o tom nemluví. Říkají: ‚No, tak prostě na chvíli pozastavíme pubertu‘,“ řekl.

Debata o změně pohlaví u dětí se v USA rozhořívá a několik republikánských států zavádí zákony, které tuto praxi zakazují a chrání nezletilé.

Ve Virginii navrhla senátorka Amanda Chaseová zákon, který se snaží lékařskou změnu pohlaví u dětí zakázat. Jejím cílem je zakázat lékařům předepisovat dětem operace mrzačící jejich pohlavní orgány, hormonální léčbu a léky blokující pubertu.

V Texasu mají momentálně na stole ve Sněmovně reprezentantů dvě opatření, jejichž cílem je postavit nabízení „zdravotní péče pro změnu pohlaví“ dětem na stejnou úroveň jako je trestný čin zneužívání dětí.

Státní kongresman Texasu, Bryan Slaton, který jedno z těchto opatření předložil, nedávno sdělil, že plánuje předložit zákon, který by zakázal nezletilým navštěvovat drag shows (kde vystupují muži v ženských kostýmech) v celém státě, a trvá na tom, že takový zákon je nezbytný pro ochranu dětí před „zvrhlými dospělými“.

Překlad původního článku: J. S.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Nové pokuty za dopravní přestupky nepotěší řidiče, zato stát si přilepší
Nové pokuty za dopravní přestupky nepotěší řidiče, zato stát si přilepší

Navýšení pokut je výrazné, někdy až několikanásobné. Telefonování za volantem, jízda na oranžovou, překročení rychlosti a podobné nešvary tak nyní vytáhnou řidičům z peněženky větší obnosy peněz.

Kdysi ani v představách, dnes blízká realita. Co je chytrý prach?
Kdysi ani v představách, dnes blízká realita. Co je chytrý prach?

S rapidním rozvojem internetu nano-věcí a těl se vyvíjí různé moderní technologie. Jsou to různí nano-roboti a nano-senzory. Mezi vědci se uchytil i název chytrý prach.

Francie vydala zákon, který umožňuje stíhat kritiky covidových vakcín, říká opozice. Opravdu?
Francie vydala zákon, který umožňuje stíhat kritiky covidových vakcín, říká opozice. Opravdu?

Ve Francii proběhl neobvyklý parlamentní boj za legislativní dodatek týkající se léčby pacientů. Podle kritiků může být použit pro zastrašování kritiků schválených léčiv jakými jsou například mRNA vakcíny proti onemocnění covid-19.

Čína spojuje malé banky s většími jako dočasné řešení hrozící finanční krize
Čína spojuje malé banky s většími jako dočasné řešení hrozící finanční krize

Čínské úřady v současné době urychlují konsolidaci a fúze malých a středních finančních institucí ve snaze zmírnit dopady případné finanční krize.

Osmiletý šachový talent porazil na turnaji velmistra, jako nejmladší v historii
Osmiletý šachový talent porazil na turnaji velmistra, jako nejmladší v historii

Osmiletý chlapec původem z Indie Ašvat Kaušik se zapsal do historie, když se stal nejmladším hráčem, který kdy porazil šachového velmistra v klasické turnajové partii.