Podle průzkumu, který provedla křesťanská nezisková organizace Summit Ministries, jsou názory amerických občanů na transgenderové hnutí čím dál negativnější.

V rozhovoru pro pořad Capitol Report na NTD Jeff Myers, prezident Summit Ministries, poukázal na to, že lidé přemýšlejí o transgenderovém hnutí jako o volebním tématu.

„Z části je to proto, že volební téma z toho udělal prezident. Řekl: ‚Měli bychom podpořit každou nezletilou osobu, když si chce nechat udělat zákrok‘, operaci nebo cokoli jiného. A zdálo se, že tím naznačuje, že to podporuje v každém věku bez omezení. Mnoho lidí v Americe s tím nesouhlasí,“ řekl Myers.

„Abychom pochopili kulturní moment, děláme spoustu průzkumů veřejného mínění. A 75 procent lidí v našem posledním průzkumu říká, že si myslí, že transgenderové hnutí zašlo příliš daleko.“

Myers se domnívá, že lidé jsou proti transgenderovému hnutí hlavně kvůli jeho podpoře „znetvořování dětí“. Existuje 70 klinik organizace Planned Parenthood, které nabízejí dětem hormony pro změnu pohlaví a léky blokující pubertu, přičemž k mnohým z nich není potřeba souhlasu rodičů.

Přípravky jako Lupron jsou „extrémně drahé“ a budou stát vládu v programu Medicare miliardy dolarů. Podnikání v oblasti chirurgických zákroků a přípravků na změnu pohlaví již nyní dosahuje hodnoty dvou miliard dolarů ročně a rychle roste, poznamenal.

Některé z léků, které se dětem aplikují, jsou v experimentální fázi a podle Myerse se neberou v úvahu dlouhodobé důsledky.

Detranzice

Když přijde řeč na vzrůstající detranzinční hnutí – tedy hnutí těch, kteří přeruší postupy pro změnu pohlaví, aby se vrátili ke svému přirozenému pohlaví – Myers poznamenává, že ti, kteří detranzici provádějí, již mohou trpět vedlejšími účinky léků, které jim byly dříve aplikovány. Například Lupron může způsobovat problémy s hustotou kostí, ztrátu zraku a bolesti hlavy.

Lupron se používá ke zpomalení růstu rakoviny v těle.

„Když ho vpravíte do těla dospívajících, může skutečně způsobit trvalé poškození. Lékaři o tom nemluví. Říkají: ‚No, tak prostě na chvíli pozastavíme pubertu‘,“ řekl.

Debata o změně pohlaví u dětí se v USA rozhořívá a několik republikánských států zavádí zákony, které tuto praxi zakazují a chrání nezletilé.

Ve Virginii navrhla senátorka Amanda Chaseová zákon, který se snaží lékařskou změnu pohlaví u dětí zakázat. Jejím cílem je zakázat lékařům předepisovat dětem operace k potlačení pohlavních orgánů, hormonální léčbu a léky blokující pubertu.

V Texasu mají momentálně na stole ve Sněmovně reprezentantů dvě opatření, jejichž cílem je postavit nabízení „zdravotní péče pro změnu pohlaví“ dětem na stejnou úroveň jako je trestný čin zneužívání dětí.

Státní kongresman Texasu, Bryan Slaton, který jedno z těchto opatření předložil, nedávno sdělil, že plánuje předložit zákon, který by zakázal nezletilým navštěvovat drag shows (kde vystupují muži v ženských kostýmech) v celém státě, a trvá na tom, že takový zákon je nezbytný pro ochranu dětí před „zvrhlými dospělými“.

Překlad původního článku: J. S.