Katabella Roberts

24. 1. 2023

Policie potvrdila, že dcera prominentní demokratické kongresmanky Katherine Clarkové byla v sobotu zatčena a obviněna z napadení po hádce s policistou.

Policie v nedělním prohlášení uvedla, že policisté v sobotu kolem půl desáté večer reagovali na hlášení u památníku Parkman Bandstand v bostonském parku Boston Common, kde se konal protest.

Po příjezdu na místo policisté zjistili, že 23-letá Riley Dowellová pomník počmárala nápisy „NO COP CITY“ (žádné policejní město) a „ACAB“, což je zkratka pro „všichni policajti jsou ***“.

Dowellová byla ve výpovědi policie identifikována jako „Jared Dowell“. (pozn. překladatele: Dowell/ová se hlásí k LGBTQ+ komunitě)

„Během zatýkání Jareda Dowella začala skupina asi dvaceti protestujících obkličovat policisty a přitom z megafonů vykřikovat nadávky na veřejné ulici, což způsobilo zastavení dopravy,“ uvedla policie. „Obstrukcemi při zatýkání Jareda Dowella byl jeden z policistů zasažen do obličeje a bylo vidět, že krvácí z nosu a úst.“

Dowell obviněn z napadení a ničení osobního majetku

Dowell byl následně zatčen a obviněn z napadení zbraní, ničení či poškození osobního majetku a poškození majetku graffiti, uvedla policie.

Policie očekává, že Dowell bude obžalován u bostonského městského soudu.

Krátce poté, co policie vydala prohlášení týkající se jeho/jejího zatčení, se Clarková, druhá nejvýše postavená demokratka ve Sněmovně reprezentantů, k incidentu vyjádřila na Twitteru: „Miluji Riley a toto je velmi těžké období v koloběhu radosti a bolesti rodičovství. Bude to vyhodnoceno právním systémem a v ten proces mám důvěru.“

Během projevu na půdě Kongresu v roce 2021 před hlasováním pro zákon o rovnosti demokratka uvedla, že má dítě, které je „nebinární“, a že se obává diskriminace.

„Před několika lety se mě na radnici v mém obvodu jeden mladý student zeptal: ‚Co udělá Kongres pro ochranu trans lidí, jako jsem já?‘ Statečně se postavil před publikum plné sousedů a řekl mi, že ho děsí fanatismus a diskriminace vůči němu a členům LGBTQ+ komunity. Slyšela jsem tyto obavy vyjádřené mým vlastním nebinárním dítětem a jejich obavy jsou na místě,“ řekla tehdy Clarková svým kolegům zákonodárcům.

Clarková říká, že LGBT komunita čelí diskriminaci

„Naši LGBTQ sousedé čelí diskriminaci v oblasti zdravotní péče, bydlení, vzdělávání a zaměstnání. Dokonce i zde, v domě lidu, členové Kongresu popisují transgenderové osoby jako něco méněcenného,“ dodala.

Podle deníku Boston Herald došlo k zatčení Dowellové uprostřed víkendových protestů v Bostonu proti rozhodnutí Nejvyššího soudu zrušit rozsudek Roe v. Wade.

Ve svém názorovém článku zveřejněném v deníku The Hill 22. ledna Clarková poznamenala, že soud v roce 1973 rozhodl, že americká ústava přiznává volbu podstoupit potrat jako právo.

„Pravicová většina Nejvyššího soudu tento pokrok zvrátila a zrušila ústavní právo, bez kterého většina Američanů nikdy nežila,“ napsala. „Republikánské útoky na reprodukční práva zaprodaly americký lid do služeb temné vize: země, ve které je svoboda vyhrazena jen pro pár privilegovaných.“

Policie ve svém nedělním prohlášení uvedla, že u památníku Parkman Bandstand zatkla také 27letou Andreu Collettiovou, která se pokusila utéct. Očekává se, že bude také obžalována u bostonského městského soudu.

Překlad a redakční zkrácení původního článku: J. S.

Přečtěte si také

ČR by podle migračního paktu přispívala půlmiliardou Kč ročně, řekl Rakušan
ČR by podle migračního paktu přispívala půlmiliardou Kč ročně, řekl Rakušan

Česká republika by podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) přispívala na základě migračního paktu částkou zhruba 480 milionů korun ročně.

Díky vyzbrojování Ukrajiny se z opraváře tanků ze SSSR stal miliardář
Díky vyzbrojování Ukrajiny se z opraváře tanků ze SSSR stal miliardář

Otec Michala Strnada s opravami bojových vozidel začal v 90. letech. Nyní jeho syn díky válce na Ukrajině vydělává obrovské peníze a stará továrna na okraji moravského Šternberku je součástí komplexu, který produkuje těžkou techniku v situaci, kdy je v Evropě nejsilnější poptávka po zbraních od konce studené války.

Cizinci ze sedmi zemí nebudou v ČR potřebovat povolení k práci dle nového návrhu vládního nařízení
Cizinci ze sedmi zemí nebudou v ČR potřebovat povolení k práci dle nového návrhu vládního nařízení

Cizinci z Austrálie, Japonska, Kanady, Jižní Koreje, Nového Zélandu, Británie a USA nejspíš nebudou potřebovat od července v Česku pracovní povolení či zaměstnanecké karty.

Jihočínská provincie Kuang-tung se po silném dešti připravuje na stoleté povodně
Jihočínská provincie Kuang-tung se po silném dešti připravuje na stoleté povodně

Silný vytrvalý déšť v jihočínské provincii Kuang-tung by mohl způsobit vylití velkých řek, umělých vodních toků a nádrží z břehů a rozsáhlé záplavy, které mohou ohrozit až 127 milionů lidí v regionu.

Zákon o miliardové vojenské pomoci Tchaj-wanu prošel Sněmovnou reprezentantů USA
Zákon o miliardové vojenské pomoci Tchaj-wanu prošel Sněmovnou reprezentantů USA

Americká Sněmovna reprezentantů dnes většinou 385 ku 34 hlasům přijala návrh zákona, který vyčleňuje téměř osm miliard dolarů (190 miliard korun) ve vojenské pomoci pro Tchaj-wan a další americké spojence v jihovýchodní Asii.