Americká Nadace pro odpovědnost vlády (Foundation for Government Accountability, FGA) zahajuje vyšetřování týkající se nedávného výkonného nařízení prezidenta Joea Bidena, jež skupina označila za „bezprecedentní plán“, který je zneuctěním demokratického procesu.

V tiskové zprávě FGA uvedla, že hodlá „bít na poplach“ ohledně „woke armády, která se ve federální vládě formuje“ prostřednictvím výkonného nařízení 14091, jehož název by se dal přeložit jako „Výkonné nařízení k další podpoře v oblasti rasové rovnosti a podpory strádajících komunit prostřednictvím federální vlády“.

FGA oznámila, že její vyšetřování bude zahrnovat podání žádostí podle zákona o svobodném přístupu k informacím (FOIA) zaměřených na 23 agentur, kterým je nařízení určeno, včetně ministerstev zahraničí, spravedlnosti, obrany, práce, dopravy, sociálního zabezpečení, školství a zdravotnictví a sociálních služeb.

O získané informace se nadace podle svého tiskového prohlášení podělí s Kongresem, státy a americkým lidem.

Kromě jiného nařízení ukládá povinnost každé zmíněné federální agentuře vytvořit „tým pro rovnost“.

FGA tvrdí, že plán vypracovala levicová aktivistická skupina, a uvedla, že je „navržen tak, aby obešel normální demokratický proces, a místo toho vnutil Američanům jejich ideologii“.

Tarren Bragden, prezident a generální ředitel FGA, k nařízení uvedl: „Tyto týmy pro rovnost jsou trojským koněm zasazeným do srdce každé federální agentury s cílem zásadně změnit rozhodování v celé byrokracii. Jejich cílem je postupně a natrvalo zabudovat levicovou ideologii do každé činnosti agentury.“

„Nemůžeme dovolit, aby tato nová ‚woke armáda‘ protlačila neamerickou filozofii do všech koutů naší federální vlády. Znehodnotí schopnosti a efektivitu našeho národa a zároveň podkope naši svobodu a bezpečnost.“

„Během prvních dvou let Bidenova prezidentství vidíme ekonomickou devastaci. Pokud radikální ideologie zakoření v každé směrnici a regulačních rozhodnutích všech agentur, dopad na americký lid a ekonomiku bude rozsáhlý, ničivý a bez možnosti jej zvrátit,“ dodal Bragdon.

Bragden komentoval Sekci 2 nařízení, která nařizuje, aby vedoucí agentur napříč administrativou zajistili, že ve svých úřadech zřídí „agenturní tým pro rovnost“, který bude „koordinovat realizaci iniciativ v oblasti ekvity“, aby se Američanům dostalo „spravedlivých výsledků“.

Stewart Whitson, ředitel právního oddělení FGA, k této problematice uvedl: „Hodiny ve funkčním období prezidenta Bidena tikají. A radikální síly uvnitř jeho administrativy a jejich partneři zvenčí vědí, že mají jen omezený čas na to, aby své ‚vůdce a praktiky‘ zasadili do všech federálních agentur, než ztratí moc. Pokud se to podaří, tato ‚woke armáda‘ přežije Bidenovo prezidentství a stane se trvalou součástí hluboce zakořeněnou v naší vládě.“

„Prostřednictvím tohoto vyšetřování FGA bojuje za odhalení tohoto pokusu o ideologické ovládnutí našich federálních agentur a nepřestaneme, dokud neodhalíme pravdu. O odhalené informace se podělíme s Kongresem, státy a americkým lidem, abychom společně pomohli zastavit tuto protiústavní snahu dříve, než bude příliš pozdě.“

Bílý dům na žádost The Epoch Times o komentář do doby publikování zprávy nereagoval.

Překlad a redakční úprava původní zprávy americké redakce: Juraj Skovajsa

Související témata

Přečtěte si také

Ceny potravin stále rostou. Proč? V novém originálním dokumentu Válka proti farmářům pátráme po příčinách
Ceny potravin stále rostou. Proč? V novém originálním dokumentu Válka proti farmářům pátráme po příčinách

A je to tady, konečně můžete sledovat českou premiéru dokumentárního filmu o válce proti farmářům vedené od Nizozemska přes Srí Lanku až po Kalifornii. Snímek deníku The Epoch Times s názvem Válka proti farmářům (No Farmers No Food) mapuje situaci cíleného ničení podnikání farmářů pod rouškou „snižování emisí CO2“.

Senátor Fischer vnímá návštěvu Tchaj-wanu jako „příležitost posílit hlavní směry spolupráce mezi našimi zeměmi“
Senátor Fischer vnímá návštěvu Tchaj-wanu jako „příležitost posílit hlavní směry spolupráce mezi našimi zeměmi“

Senátor Fischer vyzdvihuje možnosti spolupráce s Tchaj-wanem, kterým však mnohdy na mezinárodní scéně brání tlak Komunistické strany Číny. Od ministra zahraničí převzal ocenění.

Průzkum: S ukotvením manželství jako svazku muže a ženy do ústavy souhlasí většina Čechů
Průzkum: S ukotvením manželství jako svazku muže a ženy do ústavy souhlasí většina Čechů

Nový průzkum zjistil, že většina české společnosti souhlasí s tím, aby bylo manželství uzákoněno v Listině základních práv a svobod jako svazek muže a ženy.

ČR nikdy nepřijme povinné kvóty pro přerozdělování migrantů, řekl Rakušan
ČR nikdy nepřijme povinné kvóty pro přerozdělování migrantů, řekl Rakušan

Český ministr vnitra Vít Rakušan dnes na jednání v Bruselu zopakoval, že Česká republika nikdy nepřijme povinné kvóty pro přerozdělování migrantů.

NKÚ: Miliardy od státu a EU na pandemickou pomoc byly vyhozeny neúčelně
NKÚ: Miliardy od státu a EU na pandemickou pomoc byly vyhozeny neúčelně

Nejvyšší kontrolní úřad došel při kontrole programu Antivirus k šokujícím zjištěním. Stát se dopustil řady pochybení, která stála poplatníky miliardy korun.