Redakce Epoch Times

8. 10. 2023

Gershon Hacohen, bývalý šéf vojenských vysokých škol IDF (Izraelských obranných sil) a velitel izraelského Severního sboru, říká: „Kdykoli dojde k masové katastrofě, která nemá obdoby, musí občan pochopit, že jeho očekávání od státu jsou falešná, protože stát není schopen zvládnout události, které nemají obdoby.

„Podle mého humanistického názoru musí každý otec naučit svého syna číst a psát, naučit ho základním životním dovednostem, ale také ho naučit bránit se,“ říká generálmajor v záloze Gershon Hacohen pro izraelskou redakci Epoch Times. Podle něj by měl mít každý občan, který splňuje základní podmínky, možnost nosit zbraň na svou obranu.

„V minulosti byla obrana Státu Izrael, zejména v ,pionýrských osadách‘ (městech a vesnicích kolem hranic, známých také jako Safar), založena na předpokladu, že osadníci jsou pionýři, součást podpůrného systému pro obranné síly. Liberální Stát Izrael však tuto představu, že osadníci mají takové postavení, opustil. Mimo jiné proto, že neví, co se v Safaru děje. Jde o to, že Safar je oblast, která není plně pod jeho kontrolou. Dochází zde k náhlým střetům, které vyžadují systém odrážečů.

Problém je v tom, že Stát Izrael nechtěl udělat to, co je povinen – vybavit, vyzbrojit a zorganizovat je k obraně. Kromě pohotovostní jednotky nemají osady to, co měly v minulosti – velitele, který má velitelské pravomoci, a v případě ohrožení se celá osada stává vojenským stanovištěm. Kibucy v roce 2008 byly součástí bojového systému. Dnešní sídla tak postavena nejsou, občané na to nejsou organizováni. IDF je proti tomu.

Ve skutečnosti – to, co je třeba udělat, je přivést do osad Safar ozbrojené mladé páry s velitelem pro případ nouze. Stejně jako je hybridem arabská vesnice v Libanonu – má podzemí pro boj – je civilní i vojenská zároveň – tak by měly vypadat naše osady Safar. Nebo jako v Kanadě – každá chata na nějaké izolované farmě má základní vybavení pro řešení konfliktu, a to i v podmínkách sněhové bouře. Takže nedojde k situaci, kdy budou pohotovostní jednotky roztroušeny kolem každé malé chatky, která potřebuje léky.“

Přečtěte si také

Slunce a vítr ještě dlouho plyn nenahradí. Naopak na něm budou závislé
Slunce a vítr ještě dlouho plyn nenahradí. Naopak na něm budou závislé

Soláry a větrníky se ve Spojených státech rychle šíří. Dnes představují asi 19 procent výroby energie a do roku 2030 by mohly dosáhnout více než 40 procent. Tato čistá energie rychle nahradí uhlí...

Prohlédněte si lidský mozek jako nikdy předtím
Prohlédněte si lidský mozek jako nikdy předtím

Trojrozměrná mapa mozku Harvardovy univerzity a společnosti Google poskytuje dosud nevídaný pohled na lidská nervová spojení.

Sexuální promiskuita vede k nárůstu případů AIDS mezi mladými Číňany, tvrdí odborníci
Sexuální promiskuita vede k nárůstu případů AIDS mezi mladými Číňany, tvrdí odborníci

Nárůst případů HIV a AIDS mezi mladými lidmi v Číně, zejména mezi studenty, ukazuje na hlubší společenské problémy a nedostatky ve vzdělávání. Odborníci varují, že situace se dále zhoršuje.

Nejvhodnější léčivé byliny, které můžete pěstovat v domácnosti
Nejvhodnější léčivé byliny, které můžete pěstovat v domácnosti

Máte slunný prostor v domácnosti? Naplňte ho nenáročnými léčivými bylinami a dalšími rostlinnými přípravky pro chřipkové období...

Trump si podle The Washington Post volal s Putinem, Kreml to popřel
Trump si podle The Washington Post volal s Putinem, Kreml to popřel

Nově zvolený americký prezident Donald Trump ve čtvrtek telefonoval s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, napsal dnes deník The Washington Post (WP).