ČTK

8. 10. 2023

Příjezd tisíců diváků auty do Pardubic na dnešní dostihy Velká pardubická dopoledne doprovázely pomalu jedoucí či stojící kolony vozidel, tvořit se začaly kolem 11:00. ČTK to řekla policejní mluvčí Andrea Muzikantová. Policie znovu vyzvala řidiče, aby k parkování využívali výhradně místa k tomu určená, respektovali pokyny policistů a řídili se dopravním značením. Jako hlavní parkoviště pro diváky slouží část uzavřené silnice I/37, která vede kolem závodiště. Návštěvníci mohou k cestě na závodiště bezplatně využít i posílenou MHD nebo přijet vlakem.

„Kolem závodiště se aktuálně začínají tvořit kolony. Apelujeme na řidiče, aby k parkování využívali výhradně místa k tomu určená. Příjezd k hlavní bráně závodiště od Parama je určen pro zásobování, MHD a taxi. K parkování slouží uzavřená část silnice I/37 s nájezdem od Dražkovic,“ uvedli dopoledne na síti X policisté.

Silnice I/37 je uzavřena od nadjezdu u dostihového závodiště k mimoúrovňové křižovatce u Dražkovic. „Jedná se o úsek v délce zhruba 2500 metrů. Ten bude sloužit k jednosměrnému parkování návštěvníkům dostihu. Najíždět se na něj bude směrem od Chrudimi. Silnice je uzavřená od 7:00 do 19:00. Návštěvníci dostihu budou z parkoviště odjíždět směrem na Hradec Králové,“ informovala na webu krajská policie.

Objízdné trasy pro osobní dopravu vedou kolem nádraží Hlaváčovou ulicí přes S. K. Neumanna na ulici Chrudimskou, a to oběma směry. Nákladní vozidla policisté odklánějí na Staré Čívice, Rozhovice a po silnici I/17 dále na Chrudim.

Pardubice hostí nejslavnější dostihový závod v zemi každoročně vždy druhou říjnovou neděli. Je to nejstarší a nejtěžší dostih kontinentální Evropy i sportovní událost s nejdelší sportovní tradicí v Česku. Letos se koná 133. ročník. Dnešní dostihový den byl v Pardubicích slavnostně zahájen v 11:00, nejsledovanější dostih začíná v 16:00, slavnostní vyhlášení vítězů Velké pardubické je na programu o půl hodiny později. Loni dorazilo na závodiště na 25.000 lidí. Dopravní komplikace a zdržení očekávají policisté i po skončení dostihů.