ČTK

9. 10. 2023

Po chladnějším víkendu se v Česku tento týden oteplí. Ve středu se nejvyšší denní teploty mohou dostat až na letních 25 stupňů Celsia, v dalších dnech se ale opět mírně ochladí. Po většinu týdne bude převažovat oblačná či zatažená obloha s občasným deštěm. Vyplývá to z týdenní předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Pro dnešek předpovídají meteorologové zataženo až oblačno, během dne na většině území občasný déšť nebo mrholení. Nejvyšší teploty v severovýchodní polovině Česka budou mezi devíti a 14 stupni, v jihozápadní části mezi 14 až 19 stupni Celsia.

V úterý už by se mohla odpolední maxima dostat na 20 stupňů a nejteplejším dnem tohoto týdne bude podle předpovědi středa s nejvyššími teplotami kolem letních 25 stupňů Celsia. Ve druhé polovině týdne se opět mírně ochladí, nejvyšší odpolední teploty se ale budou držet v blízkosti 20 stupňů.

Obloha bude tento týden převážně oblačná až zatažená, místy s deštěm či přeháňkami. Nejslunečnějším dnem pracovního týdne zřejmě bude středa s polojasnou oblohou.

Související články