Redakce Epoch Times

20. 12. 2023

Nejvyšší soud státu Colorado včera rozhodl, že bývalý prezident Donald Trump nemůže být zařazen na volebních lístcích v primárkách. Trumpův tým označil rozhodnutí za stranické, neboť všichni členové soudu byli do funkcí nominovaní demokratickými guvernéry státu. Proti rozhodnutí se Trump odvolá.

Jeho bývalý právní zástupce Ty Cobb sdělil v rozhovoru na CNN, že dle něj se Nejvyšší soud USA bude případem zabývat brzy a rozhodne v poměru 9:0 ve prospěch Trumpa.

https://www.theepochtimes.com/us/supreme-court-would-rule-9-0-in-favor-of-trump-in-colorado-case-former-white-house-lawyer-5550179

Ostrý odpor vůči rozhodnutí coloradského soudu vyjádřili obratem republikánské špičky. Vivek Ramaswamy, Trumpův soupeř v primárkách, dokonce avizoval, že se v Coloradu v takovém případě primárek nezúčastní.

https://www.theepochtimes.com/us/vivek-ramaswamy-pledges-to-withdraw-from-colorado-gop-primary-ballot-after-trump-is-disqualified-5549945

Rozhodnutí kritizoval i nezávislý prezidentský kandidát Robert Kennedy ml., dle kterého odporuje demokratickým normám a hodnotám.

https://www.theepochtimes.com/us/not-a-real-democracy-rfk-jr-blasts-colorado-supreme-court-blocking-trump-from-ballot-5550341

Republikánská strana Colorada uvedla, že pokud by se Trump nedostal na státní volební lístky, zvažuje přechod ze systému primárek na systém volebního shromáždění.

https://www.theepochtimes.com/us/colorado-republican-party-to-change-to-caucus-system-ditch-primary-if-trump-kept-off-ballot-5550307

Nikki Haleyová reagovala na spekulace, že by se mohla stát Trumpovou „running mate“. Tuto možnost odmítla s tím, že by neměla zájem.

https://www.theepochtimes.com/us/nikki-haley-responds-to-trump-vp-speculation-5549678

Lídr senátní demokratické většiny Chuck Schumer sdělil, že vzhledem k náročnému vyjednávání o podmíněném zabezpečení hranic se tento týden již nebude jednat o další podpoře Ukrajiny.

https://www.theepochtimes.com/us/no-senate-vote-on-ukraine-aid-this-week-as-border-negotiations-grind-on-5549496

Floridská státní policie oznámila, že byla zatčena žena z Tampy, známá jako „candy lady“ (cukrářka), která prodávala dětem sladkosti a pochutiny s obsahem drog.

https://www.theepochtimes.com/us/tampa-woman-known-as-candy-lady-arrested-for-selling-fentanyl-marijuana-to-children-5548805

Federální soudkyně v případě vedeném proti Ghislaine Maxwellové rozhodla, že odtajní totožnost 156 lidí z kruhu zesnulého miliardáře usvědčeného z obchodování ze sexem včetně nezletilých Jeffreym Epsteinem. Jména některých však zůstanou utajena.

https://www.theepochtimes.com/us/court-to-identify-over-150-names-linked-to-jeffrey-epstein-5549612

Související témata

Přečtěte si také

Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně
Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně

Podle něj evropská pravidla mohl nastavovat jen někdo bez reálné zkušenosti z výroby. „Vypadá to, jako by to vymýšleli lidí, kteří nikdy nebyli v poli a ti nám vyprávějí, co máme dělat,“ domnívá se Tomáš Krč.

Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá
Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá

Společnost Mercedes-Benz včera oznámila, že odsouvá dříve avizované ukončení výroby spalovacích motorů. Firma to uvedla ve své zprávě pro investory.

Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává
Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává

Čínská iniciativa Pás a stezka ztrácí na atraktivitě kvůli skrytým vojenským ambicím, korupci a nedostatečným hospodářským výsledkům.

Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu
Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu

Půda je v Česku podle portálu Intersucho nasycená, úroveň nasycení se na většině míst republiky pohybuje nad 90 procenty.

Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách
Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách

Herkules je jednou z nejoblíbenějších postav řecké mytologie. Jeho obrovská síla a odvaha inspirovala západní svět.