ČTK

29. 12. 2023

Stejně jako v předchozích letech také v roce 2024 Česká republika přivítá hvězdy světové rockové a populární hudby. Vystoupí zde Depeche Mode, Rammstein, Ed Sheeran, Sting nebo Bruce Springsteen. Nejvíce koncertů se uskuteční v Praze, slavná jména však bude hostit také Brno, Plzeň, Pardubice nebo Hradec Králové. ČTK dnes o tom informovali pořadatelé koncertů.

“Už teď se těším na koncert Bruce Springsteena v Praze, protože přijede po několika letech a bude to dlouhý koncert, takže si jeho možná trochu monotónní muziky užijeme zplna hrdla,” řekl ČTK hudební publicista Jaroslav Špulák. “Potom se těším do Hradce Králové na jeden z koncertů Eda Sheerana, protože taková hvězda v krajském městě bude velká událost i společenská. A jako vždycky se těším na koncert kapely Rammstein, to je ohromná podívaná a rámus,” dodal.

Americký zpěvák a kytarista Springsteen přezdívaný The Boss za doprovodu své kapely The E Street Band zahraje 28. května příštího roku na letišti v pražských Letňanech. Jeden z nejúspěšnějších a nejvlivnějších světových hudebníků na jediném koncertu ve střední Evropě v metropoli vystoupí při svém světovém turné, které začalo letos v amerických arénách.

Koncerty britského hudebníka Eda Sheerana, který je považovaný za jednu z nejvýraznějších osobností současné světové popové hudební scény, budou na hradeckém letišti 27. a 28. července. Uskuteční se v rámci Sheeranova turné Mathematics tour.

Německá skupina Rammstein zahraje na letišti v pražských Letňanech 11. května. Druhý koncert se koná o den později. V roce 30. výročí založení kapely Rammstein nabídnou svou působivou pódiovou scénu a ohromující pyrotechniku.

Koncert kapely Depeche Mode v pražské O2 areně v rámci turné k albu Memento Mori se bude konat 22. února, druhé vystoupení 24. února.Na letošní show kultovní britské kapely v Letňanech podle pořadatelů dorazilo přes 60.000 fanoušků.

James Blunt, britský písničkář a autor hitů You’re Beautiful, Goodbye My Lover nebo Wisemen, se představí 4. března v pražském Foru Karlín na koncertu v rámci turné k nové desce Who We Used To Be, která vyšla 27. října. Britská heavymetalová skupina Judas Priest se při Metal Masters Tour vrátí 29. března do O2 areny. Na jejich pražské zastávce je doplní kapely Saxon a Uriah Heep.

V brněnské hale Rondo vystoupí 18. dubna britsko-americký hudebník Slash s americkým zpěvákem Mylesem Kennedy a kapelou The Conspirators. Slash s Myles Kennedy & The Conspirators na sérii koncertů The River Is Rising-Rest of the World Tour navštíví 21 zemí a 32 měst po celém světě.

V pražském Kongresovém centru se 15. května představí německá popová zpěvačka Sandra. Jde o přesunutý koncert zrušený kvůli pandemii koronaviru. V ten samý den ve sportovní hale na pražském Výstavišti americká skupina Thirty Seconds To Mars zahraje novinky ze svého aktuálního alba It’s The End Of The World But It’s A Beautiful Day i hity z minulých desek.

Zpěvák Sting opět navštíví Česko se svojí oceňovanou show My Songs. Tentokrát fanoušci mohou jeho koncert zažít 4. června v plzeňském amfiteátru Lochotín. Loni Sting vystoupil v Praze, letos v Pardubicích. Do ČR se vrátí také americký rocker Alice Cooper, příští rok 17. června vystoupí na samostatném koncertě v pardubické Enteria Areně.

Pet Shop Boys se vrací do Prahy se svým turné Dreamworld: The Greatest Hits Live. Po loňském koncertu ve Foru Karlín tentokrát vystoupí 1. července v O2 universu. O dva dny později se v O2 areně koná koncert britského zpěváka, skladatele a hudebníka Roda Stewarta, která přiveze speciální show Global Hits. Německá poprocková skupina Scorpions se 29. července po vyprodaných koncertech v Praze a Brně představí fanouškům v pardubické Enteria areně. Turné s názvem Love at First Sting připomene 40. výročí jejich stejnojmenného alba.

Přečtěte si také

Ministerstvo vám náhradu za újmu po očkování nevyplatí, pokud to nebudou „následky srovnatelné s usmrcením“
Ministerstvo vám náhradu za újmu po očkování nevyplatí, pokud to nebudou „následky srovnatelné s usmrcením“

Stát v určitém okamžiku zbavil výrobce vakcín odpovědnosti za případné újmy na zdraví způsobené povinným očkováním a občanům sdělil, že odškodnění provede sám. Tedy že újmu uhradí z peněz daňových poplatníků. Systém je však nastaven tak, že na odškodnění zatím nikdo reálně nedosáhl.

Trump ve volbách 2020 „téměř jistě“ zvítězil, uvádí studie o podvodech při korespondenčním hlasování v USA
Trump ve volbách 2020 „téměř jistě“ zvítězil, uvádí studie o podvodech při korespondenčním hlasování v USA

Nevládní organizace Heartland Institute se snažila posoudit pravděpodobný dopad, který by měly korespondenční hlasy odevzdané podvodným způsobem na hlasování pro tehdejšího kandidáta Joea Bidena a pro jeho protikandidáta, prezidenta Donalda Trumpa. A také, jak by ovlivnily celkové výsledky voleb v roce 2020.

Česko bude dál podporovat Ukrajinu, výsledek války je klíčový, zdůraznil Řehka
Česko bude dál podporovat Ukrajinu, výsledek války je klíčový, zdůraznil Řehka

Výsledek války na Ukrajině předznamená, v jakém světě budeme žít, řekl v úvodu dnešního armádního velitelského shromáždění náčelník generálního štábu Karel Řehka.

OSN tvrdí, že tání arktického ledu je klíčovým indikátorem změny klimatu. Led ale netaje
OSN tvrdí, že tání arktického ledu je klíčovým indikátorem změny klimatu. Led ale netaje

Klimatická politika založená na předpokládaném vztahu mezi CO2 a úrovní arktického ledu je podle vědců problematická. Led netaje s růstem CO2.

Pandemická úmluva – co reálně přinese nový předpisový rámec WHO?
Pandemická úmluva – co reálně přinese nový předpisový rámec WHO?

Sdružení právníků Pro Libertate ve svém právním rozboru upozorňuje na rizika dosavadní verze Pandemické úmluvy, jakými jsou např. centralizace přístupu, legalizace cenzury, potlačení individuálních práv či rozšiřování kompetencí WHO.