Juraj Skovajsa

6. 1. 2024

Události z 6. ledna 2021 v hlavním městě USA jsou bezesporu jedním z klíčových momentů novodobé americké historie.

Vyvolalo je zpochybňování výsledků amerických prezidentských voleb 2020, ve kterých se „utkali“ Joe Biden za demokraty a Donald Trump za republikány.

Podezření z manipulace výsledků, která se objevovala v mnoha koutech země, vedla Trumpa k uspořádání shromáždění ve Washingtonu, D. C., v době, kdy mělo dojít v Kongresu USA ke sčítání hlasů volitelů, tedy kroku k formalizaci volebního vítězství – v tomto případě Joea Bidena.

Trump očekával, že jeho viceprezident Mike Pence bude při tomto „formálním“ ceremoniálu rozporovat výsledky v některých státech a za tímto účelem měli republikáni „v záloze“ i „alternativní volitele“.

V hlavním městě se sešly tisíce demonstrantů. Poklidný protest se v několika okamžicích „zvrtl“, když se někteří jednotlivci či skupinky uchýlili k násilí.

Na klíčové události toho dne jsme se podívali detailně a v celém kontextu. Jejich analyzováním vyvstává mnoho důležitých otázek a rozhodně na ně vrhají jiné světlo, než v jakém byly původně vykreslované.

Zatímco stovky nekonfliktních protestujících byly obviněny ze zločinů, přední provokatéři v davu zůstávají bez obvinění či dokonce neidentifikovaní. Někteří, kteří toho dne policii dokonce pomáhali, dostali nejhorší „nálepku“.

Chování a prostředky, ke kterým přistoupili někteří policisté, provokovaly dav ještě více, což situaci eskalovalo. A vůbec, jak postupovaly osoby zodpovědné za zajištění bezpečnosti?

Podívejte se s námi na tato zjištění v dokumentu Epoch Times:

Odkaz na celý dokument online ZDE.

Nelibost vůči Trumpovi začala pravděpodobně dnem, kdy prohlásil, že „vysuší washingtonskou bažinu“ (Drain The Swamp), což lze chápat jako pojem pro odstranění přebujelé byrokracie a zákulisního tahání za nitky v politice a s ní spojenou korupcí.

A tedy už před prezidentskými volbami 2016 se stal terčem nyní již prokázaných zákulisních her a spiknutí jako Russia Gate (nebo Spy Gate) s cílem nevyhrát volby.

On však vyhrál. Před dalšími, pro něj neúspěšnými volbami 2020, i po nich, je neustále hlavní postavou různých vyšetřování a obvinění. Jeho obraz v médiích je vykreslován různě, nutno však dodat, že dle průzkumu v roce 2022 se pouhá 3,4 % novinářů identifikovala jako republikáni, zatímco 36,4 % novinářů se hlásilo k demokratům – a to může o ledačem napovědět.

Epoch Times se volbám 2024 v USA proto bude pečlivě věnovat, a stejně jako doteď, budou naší bernou mincí fakta.

Související témata

Přečtěte si také

Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně
Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně

Podle něj evropská pravidla mohl nastavovat jen někdo bez reálné zkušenosti z výroby. „Vypadá to, jako by to vymýšleli lidí, kteří nikdy nebyli v poli a ti nám vyprávějí, co máme dělat,“ domnívá se Tomáš Krč.

Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá
Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá

Společnost Mercedes-Benz včera oznámila, že odsouvá dříve avizované ukončení výroby spalovacích motorů. Firma to uvedla ve své zprávě pro investory.

Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává
Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává

Čínská iniciativa Pás a stezka ztrácí na atraktivitě kvůli skrytým vojenským ambicím, korupci a nedostatečným hospodářským výsledkům.

Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu
Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu

Půda je v Česku podle portálu Intersucho nasycená, úroveň nasycení se na většině míst republiky pohybuje nad 90 procenty.

Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách
Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách

Herkules je jednou z nejoblíbenějších postav řecké mytologie. Jeho obrovská síla a odvaha inspirovala západní svět.