Události z 6. ledna 2021 v hlavním městě USA jsou bezesporu jedním z klíčových momentů novodobé americké historie.
Vyvolalo je zpochybňování výsledků amerických prezidentských voleb 2020, ve kterých se „utkali“ Joe Biden za demokraty a Donald Trump za republikány.
Podezření z manipulace výsledků, která se objevovala v mnoha koutech země, vedla Trumpa k uspořádání shromáždění ve Washingtonu, D. C., v době, kdy mělo dojít v Kongresu USA ke sčítání hlasů volitelů, tedy kroku k formalizaci volebního vítězství – v tomto případě Joea Bidena.
Trump očekával, že jeho viceprezident Mike Pence bude při tomto „formálním“ ceremoniálu rozporovat výsledky v některých státech a za tímto účelem měli republikáni „v záloze“ i „alternativní volitele“.
V hlavním městě se sešly tisíce demonstrantů. Poklidný protest se v několika okamžicích „zvrtl“, když se někteří jednotlivci či skupinky uchýlili k násilí.
Na klíčové události toho dne jsme se podívali detailně a v celém kontextu. Jejich analyzováním vyvstává mnoho důležitých otázek a rozhodně na ně vrhají jiné světlo, než v jakém byly původně vykreslované.
Zatímco stovky nekonfliktních protestujících byly obviněny ze zločinů, přední provokatéři v davu zůstávají bez obvinění či dokonce neidentifikovaní. Někteří, kteří toho dne policii dokonce pomáhali, dostali nejhorší „nálepku“.
Chování a prostředky, ke kterým přistoupili někteří policisté, provokovaly dav ještě více, což situaci eskalovalo. A vůbec, jak postupovaly osoby zodpovědné za zajištění bezpečnosti?
Podívejte se s námi na tato zjištění v dokumentu Epoch Times:
Odkaz na celý dokument online ZDE.
Nelibost vůči Trumpovi začala pravděpodobně dnem, kdy prohlásil, že „vysuší washingtonskou bažinu“ (Drain The Swamp), což lze chápat jako pojem pro odstranění přebujelé byrokracie a zákulisního tahání za nitky v politice a s ní spojenou korupcí.
A tedy už před prezidentskými volbami 2016 se stal terčem nyní již prokázaných zákulisních her a spiknutí jako Russia Gate (nebo Spy Gate) s cílem nevyhrát volby.
On však vyhrál. Před dalšími, pro něj neúspěšnými volbami 2020, i po nich, je neustále hlavní postavou různých vyšetřování a obvinění. Jeho obraz v médiích je vykreslován různě, nutno však dodat, že dle průzkumu v roce 2022 se pouhá 3,4 % novinářů identifikovala jako republikáni, zatímco 36,4 % novinářů se hlásilo k demokratům – a to může o ledačem napovědět.
Epoch Times se volbám 2024 v USA proto bude pečlivě věnovat, a stejně jako doteď, budou naší bernou mincí fakta.