Redakce Epoch Times

9. 2. 2024

Čínská historie je nejdelší nepřetržitě zaznamenanou historií na světě a Shen Yun Performing Arts pomocí nádherného tance a hudby představuje některé z jejích nejúžasnějších okamžiků.

„Byl to překvapivý dojem. To, co jsem viděl, jsem nečekal. A upřímně řečeno, musím obdivovat účinkující a dokonce i režiséra – všechno, co dokázal. Myslím, že klíčovým prvkem je schopnost vytvořit povědomí a historický význam v rámci soucitu a ideologie,“ řekl Shafik Gabr, předseda představenstva a generální ředitel skupiny ARTOC.

Na Gabra udělal zvláštní dojem umělecký ředitel Shen Yun a způsob, jakým Shen Yun používá své patentované digitální kulisy. Digitální kulisy jsou prodloužením jeviště a umožňují měnit scény v mžiku oka.

„Neuvěřitelně se mu podařilo propojit animaci s realitou. A to je podle mě velmi pěkné. Nikde jinde jsem to neviděl,“ řekl Gabr.

Shen Yun sídlí v New Yorku a věnuje se oživování 5000 let staré čínské civilizace – Číny před komunismem.

„Otevřelo mi to oči. Jsem člověk, který procestoval více než 120 zemí světa. V Číně jsem byl jen jednou. Ale dnes si myslím, že se mi úplně změnil rámec uvažování o Číně,“ podělil se o své dojmy Gabr.

Gabr pochází z Egypta a staré kultury a tradice mu nejsou cizí. Prezentace čínské historie v podání Shen Yun byla podle něj kreativní a poučná.

„Mám pocit, že je nesmírně inovativní, kreativní a přináší poselství, které mnoho lidí o Číně a historii toho, co sledujeme, neví,“ řekl.

Vyjádřil názor, že kultura definuje civilizaci, a proto by měla být vždy sdílena.

„Takže tyto země musí vždy, vždy upřímně řečeno, prosazovat svou kulturu. Protože ta historie je pro civilizaci velmi důležitá,“ řekl Gabr.

Tanečníci Shen Yun jsou vyškoleni v klasickém čínském tanci, který je jednou z nejvýraznějších tanečních forem na světě. Shen Yun využívá nosnost, formu a techniku, tři hlavní složky klasického čínského tance, a přivádí tak příběhy k životu.

„Příběhy jsou velmi poučné. Vytvářejí povědomí (…) a myslím, že jsou zpracovány s velmi příjemným vkusem a [jsou] nesmírně inspirativní. Takže jsem si je velmi užil,“ řekl Gabr.

Když Gabr viděl tolik talentovaných mladých umělců, vyjádřil jim svou podporu a řekl, že v něm představení zanechalo trvalý dojem.

„Z představení si odnáším spoustu zážitků. Ale nejdůležitější je, že těmto mladým umělcům přeji velký úspěch,“ řekl.

Zprávy od Mary Mann, NTD, a Marie Han.

Epoch Times je hrdým sponzorem souboru Shen Yun Performing Arts. O reakcích diváků informujeme od založení Shen Yun v roce 2006.

Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times.

Související články

Přečtěte si také

Nové pokuty za dopravní přestupky nepotěší řidiče, zato stát si přilepší
Nové pokuty za dopravní přestupky nepotěší řidiče, zato stát si přilepší

Navýšení pokut je výrazné, někdy až několikanásobné. Telefonování za volantem, jízda na oranžovou, překročení rychlosti a podobné nešvary tak nyní vytáhnou řidičům z peněženky větší obnosy peněz.

Kdysi ani v představách, dnes blízká realita. Co je chytrý prach?
Kdysi ani v představách, dnes blízká realita. Co je chytrý prach?

S rapidním rozvojem internetu nano-věcí a těl se vyvíjí různé moderní technologie. Jsou to různí nano-roboti a nano-senzory. Mezi vědci se uchytil i název chytrý prach.

Francie vydala zákon, který umožňuje stíhat kritiky covidových vakcín, říká opozice. Opravdu?
Francie vydala zákon, který umožňuje stíhat kritiky covidových vakcín, říká opozice. Opravdu?

Ve Francii proběhl neobvyklý parlamentní boj za legislativní dodatek týkající se léčby pacientů. Podle kritiků může být použit pro zastrašování kritiků schválených léčiv jakými jsou například mRNA vakcíny proti onemocnění covid-19.

Čína spojuje malé banky s většími jako dočasné řešení hrozící finanční krize
Čína spojuje malé banky s většími jako dočasné řešení hrozící finanční krize

Čínské úřady v současné době urychlují konsolidaci a fúze malých a středních finančních institucí ve snaze zmírnit dopady případné finanční krize.

Osmiletý šachový talent porazil na turnaji velmistra, jako nejmladší v historii
Osmiletý šachový talent porazil na turnaji velmistra, jako nejmladší v historii

Osmiletý chlapec původem z Indie Ašvat Kaušik se zapsal do historie, když se stal nejmladším hráčem, který kdy porazil šachového velmistra v klasické turnajové partii.