Redakce Epoch Times

5. 1. 2024

BIRMINGHAM, Velká Británie – Lord Hunt z King’s Heath, který se zúčastnil silvestrovského představení Shen Yun v Birminghamu, řekl: „Byla to pro mne skutečná čest zde být a jsem skutečně potěšen, že jsem viděl tak úžasné představení, které má ovšem velmi důležité poselství.“

Lord Hunt hovořil o svém dřívějším úsilí o zastavení pronásledování praktikujících Falun Gongu a odebírání orgánů.

„Jako člen parlamentu se již dlouhou dobu snažím upozornit svět na nucené odběry orgánů, ke kterým dochází v Číně, a samozřejmě i na to, že praktikující Falun Gongu jsou tímto způsobem obzvláště zasaženi.

Shen Yun podle něj poukazuje na pronásledování dobrých lidí v Číně.

„Myslím, že nám to všem na základě velmi jasných důkazů ukázalo, jaký dopad to má na Čínu, a to nejen na praktikující Falun Gongu. V Xinjiangu [v severovýchodní Číně] bylo zasaženo mnoho lidí.

„Mé úsilí se skutečně zaměřilo na to, aby se žádná britská osoba ani britská společnost nemohla podílet na této odporné praxi. Ale také si myslím, že [věci se změní] změnou zákonů v této zemi, které jsme dosáhli.

„Je to také signál pro ostatní země a povzbuzení pro bojovníky, kteří se opravdu velmi usilovně snaží tuto praktiku zastavit a upozornit na ni celý svět.“

Lord Hunt uvedl, že Shen Yun cestuje po celém světě a má hluboký dopad na společnost.

„Myslím, že v první řadě opravdu přibližuje hodnotu čínské kultury, jak byla praktikována,“ řekl.

„Přibližuje nám to všechny výhody, které v této zemi máme – svobodu slova, možnost volit a zbavit se vlády…“

Shen Yun osvětluje „těžký osud praktikujících Falun Gongu v Číně a obecné porušování lidských práv, ke kterému tam dochází. Pro mě je důležité zejména poselství o nuceném odebírání orgánů. Na všechny tyto věci se v této nádherné inscenaci silně upozorňuje,“ řekl lord Hunt.

S představeními naplánovanými ve více než 200 městech a na pěti kontinentech se sezóna 2024 stává pro umělce dosud nejvytíženější.

Lord Hunt vyzdvihl umění Shen Yun.

„Myslím, že jsme viděli představení té nejvyšší kvality. Nemohu si jej vynachválit. Bylo to prostě brilantní. Bylo mi tedy opravdovou ctí, že jsem tu mohl být. A jsem za to velmi, velmi vděčný. Děkuji vám.“

„Ty příběhy jsou úžasné“

Elizabeth Baileyová se 31. prosince 2023 zúčastnila představení Shen Yun Performing Arts v Mezinárodním konferenčním centru v britském Birminghamu. (NTD)

Elizabeth Baileyová, ředitelka oddělení analýzy dat, uvedla, že představení Shen Yun bylo „zářivé! Je úžasné! Je pulzující! Je tam tolik pohybu a tolik úžasných tanečníků“.

Řekla, že nikdy neviděla klasický čínský tanec. „Je to nový styl tance. Je to něco, co jsme ještě neviděli. Je tak pestrý, tak barevný, tak atletický a akrobatický a má prostě krásné pohyby.“

Prostřednictvím klasického čínského tance a hudby se Shen Yun dělí se světem o krásu autentické pětitisícileté historie Číny. Od svého založení v roce 2006 získala společnost celosvětové uznání za své poslání oživovat tradiční čínskou kulturu.

Paní Baileyová byla ráda, že její dcera mohla vidět tanečníky. „Moje dcera miluje tanec, takže je úžasné, že jsem ji na to mohla přivést. Je jí teprve 11 let… Takže je úžasné ji přivést, aby viděla profesionály.“

Klasický čínský tanec má v sobě hlubokou expresivitu, která na paní Baileyovou zapůsobila. „Je tak expresivní. Můžete říct, co lidé cítí.“

Řekla, že byla schopna sledovat příběhy vyprávěné prostřednictvím tance s vysvětlením v programu. „Je opravdu užitečné mít vysvětlení, takže to můžete následovat. Je to úžasné,“ řekla.

Pochopení čínského způsobu myšlení prezentovaného prostřednictvím tradičních příběhů pro ni bylo „jako vzdělávací zkušenost“, řekla.

Paní Baileyová měla mnoho způsobů, jak představení popsat. „Stojí za to ho vidět! Prostě úžasné! Kouzelné! Fantastické! Opravdu motivační! A skvělá vzdělávací zkušenost a velmi, velmi příjemné!“

Popsala Birmingham jako multikulturní město a uvedla, že Shen Yun ji motivoval k tomu, aby se dozvěděla více o různých kulturách.

„Je to něco, co mohu dělat v rámci své práce. Je to skvělá příležitost, jak se dozvědět více o různých lidech z jiné části světa.“

Líbilo se jí, že samotné příběhy odhalují tradiční čínskou kulturu.

„Příběhy jsou úžasné. Jsou opravdu fascinující, protože spousta z nich je pro mě nová. Je skvělé pochopit nejen tradiční příběhy, ale i ty modernější a modernější druh pohledu a myšlenek na současnou situaci,“ řekla.

Zprávy Liang Dong a Yvonne Marcotte.

The Epoch Times je hrdým sponzorem souboru Shen Yun Performing Arts. O reakcích diváků informujeme od založení Shen Yun v roce 2006.

Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times.

Související články

Přečtěte si také

Ministerstvo vám náhradu za újmu po očkování nevyplatí, pokud to nebudou „následky srovnatelné s usmrcením“
Ministerstvo vám náhradu za újmu po očkování nevyplatí, pokud to nebudou „následky srovnatelné s usmrcením“

Stát v určitém okamžiku zbavil výrobce vakcín odpovědnosti za případné újmy na zdraví způsobené povinným očkováním a občanům sdělil, že odškodnění provede sám. Tedy že újmu uhradí z peněz daňových poplatníků. Systém je však nastaven tak, že na odškodnění zatím nikdo reálně nedosáhl.

Trump ve volbách 2020 „téměř jistě“ zvítězil, uvádí studie o podvodech při korespondenčním hlasování v USA
Trump ve volbách 2020 „téměř jistě“ zvítězil, uvádí studie o podvodech při korespondenčním hlasování v USA

Nevládní organizace Heartland Institute se snažila posoudit pravděpodobný dopad, který by měly korespondenční hlasy odevzdané podvodným způsobem na hlasování pro tehdejšího kandidáta Joea Bidena a pro jeho protikandidáta, prezidenta Donalda Trumpa. A také, jak by ovlivnily celkové výsledky voleb v roce 2020.

Česko bude dál podporovat Ukrajinu, výsledek války je klíčový, zdůraznil Řehka
Česko bude dál podporovat Ukrajinu, výsledek války je klíčový, zdůraznil Řehka

Výsledek války na Ukrajině předznamená, v jakém světě budeme žít, řekl v úvodu dnešního armádního velitelského shromáždění náčelník generálního štábu Karel Řehka.

OSN tvrdí, že tání arktického ledu je klíčovým indikátorem změny klimatu. Led ale netaje
OSN tvrdí, že tání arktického ledu je klíčovým indikátorem změny klimatu. Led ale netaje

Klimatická politika založená na předpokládaném vztahu mezi CO2 a úrovní arktického ledu je podle vědců problematická. Led netaje s růstem CO2.

Pandemická úmluva – co reálně přinese nový předpisový rámec WHO?
Pandemická úmluva – co reálně přinese nový předpisový rámec WHO?

Sdružení právníků Pro Libertate ve svém právním rozboru upozorňuje na rizika dosavadní verze Pandemické úmluvy, jakými jsou např. centralizace přístupu, legalizace cenzury, potlačení individuálních práv či rozšiřování kompetencí WHO.