Představení Shen Yun nejenže zaplaví jeviště krásnými barvami, úžasnými výkony tanečníků doplněnými animovaným pozadím, ale prostřednictvím příběhů předává divákům inspiraci, jak pracovat na svém vnitřním já a rozjímat o hodnotách, jako jsou soucit, vážení si druhých, loajalita, odhodlání atd.

„Je to dojemné představení. Je to takový ten zážitek, pro který se těžko hledají slova. Já bych řekla, že asi nejlépe je vystižen v samotném názvu Shen Yun – božský pocit vyjádřený tancem,“ prozrazuje své první dojmy paní Markéta, která představení navštívila s dcerou Valentýnkou.

„Na tohle představení chtěla dcera již před několika lety, protože se sama věnuje tanci. Takže to bylo její přání, které se nám letos podařilo splnit a já musím říct, že to je dárek i pro mě, protože její radost a nadšení z toho jsou opravdu velké.“

Valentýnka s vděčností na mámu navázala: „Jsem ráda, že tady můžu být. Hodně si toho cením.“

Na sobotní večerní představení přišla se svou dcerou Annabell paní Adrianna Roffey, která shrnuje dojmy za obě: „Nejvíc se nám líbilo, jakým způsobem nás ten děj neuvěřitelně vtahoval, aby nám ukázal víc čínskou kulturu, čínský tradiční tanec, ale i současný čínský systém… a tím tancem to bylo nádherně vyjádřené.“

Adrianna Roffey
Adrianna Roffey s dcerkou Annabell na večerním představení Shen Yun v Praze 11. března 2023. (Epoch Times / Kamil Rakyta)

Paní Roffey se podělila i o poselství, které si z představení odnáší: „Myslím, že hodně bylo řečeno v těch písních a ty byly hodně hluboké. Byly tam hodně hluboké myšlenky. A poslední část byla také strašně zajímavá tím, jakým způsobem nebo kam směřuje dnešní život, dnešní generace a jak se navrátit k tradicím a nějaké víře.“

„Budeme hledat… zpomalit, přemýšlet, nebýt tak rychlá s dobou,“ dodává.

„Úplně úchvatné, opravdu. Tanečníci, kostýmy, prostě nádhera,“ říká další maminka Táňa Szkrypnyková s dcerou Julií.

Maminka Táňa Szkrypnyková s dcerou Julií, 11. března 2023. (Kamil Rakyta / The Epoch Times)

„Řekla bych, že to bylo opravdu pozoruhodné. Líbilo se mi jak zpíval pán. Bylo to moc krásné,“ říká malá Julie o vystoupení tenora Tang Minga, který zpíval skladbu nazvanou „Předáváme volání Stvořitele“.

Paní Szkrypnykovou inspirovala snaha souboru Shen Yun o obnovu pět tisíc let vytvářené tradiční kultury. Její dcera po představení říká, že má z umělců pocit, že jsou „silní“, což je pro ní inspirace, kterou si odnáší z představení domů.

Soubor Shen Yun odehrál v Praze od pátku do neděle čtyři přestavení, které vidělo více než devět tisíc lidí.