Zákonodárci amerického státu Jižní Karolína minulý týden na zasedání senátního zdravotnického podvýboru poslali dále do legislativního procesu návrh zákona, který by zakázal ovlivňování počasí a geoinženýrství.
Konkrétně zákonodárci navrhují zakázat „vstřikování, uvolňování nebo rozptylování chemikálií, chemických sloučenin, látek nebo zařízení do atmosféry na území tohoto státu za výslovným účelem ovlivnění teploty, počasí nebo intenzity slunečního záření“.
Podobné zákony již vešly v platnost v amerických státech Tennessee, Florida a Louisiana.
Návrh zákona podpořil senátor Jeff Zell (republikán), vysloužilý pilot amerického vojenského letectva. Podle Zella federální vláda v minulosti tajila mnoho důležitých událostí.
„Můžete jít na vyhledávač Google a zjistíte, co všechno federální vláda občanům za posledních sto let zatajila – obzvláště za posledních padesát,“ uvedl Zella pro Florence News Journal.
„Tímto netvrdím, že stoprocentně souhlasím, že probíhá masivní konspirace. Ale moc bych o tom nepochyboval.“
Senátor Josh Kimbrell (republikán) byl jediným zákonodárcem, který hlasoval proti návrhu zákona. Jak napsal Florence News Journal, podle Kimbrella takové množství letadel, které by měly vliv na počasí, ani není k dispozici, a varoval proti pochybnými prohlášeními, které by se mohly stát součástí zákona.
Během slyšení podvýboru vystoupil známý americký aktivista Dane Wigington, který ovlivňování počasí a geoinženýrství dlouhodobě kritizuje. Podle Wigingtona rozsáhlá manipulace počasí již probíhá a federální agentury způsobují extrémní počasí, informoval Florence News Journal.
V roce 2023 Wigington analyzoval výše uvedené aktivity v rozhovoru se současným ministrem zdravotnictví Robertem Kennedym Jr. a minulý měsíc s americkým novinářem Tuckerem Carlsonem.
Americká agentura pro ochranu životní prostředí (EPA) na internetových stránkách informuje, že lokální a regionální ovlivňování počasí se v mnoha amerických státech realizuje. Nicméně EPA „si není vědoma toho, že by se kvůli geoinženýrství či modifikaci počasí záměrně vytvářely kondenzační stopy nad Spojenými státy“.
