Spisovatel, dobrodruh a cestovatel Honza Drobný přichází, po úspěšném vyprodání prvního nákladu knihy „VŽDY JE CESTA aneb Ztracený bílý muž a pochroumaný pes napříč kontinenty“, s novým formátem svých veřejných vystoupení. První zábavně poučný cestopisný stand-up s názvem „Chlap Bídná-Nádoba hříšná“ se uskuteční v Praze 16. září 2019 od 19,00 hodin v Divadle U Hasičů.

Před šesti lety se Honza Drobný rozhodl udělat ve svém životě zásadní změnu a postavit se složité životní situaci čelem tím, že vycestoval do zcela neznámých zemí mimo Evropu. Totálně odlišný svět byl dle autora tím nejlepším způsobem, jak „najít“ nového Honzu a toho starého nechat za sebou.

Spisovatel, dobrodruh a cestovatel Honza Drobný uvede zábavný stand-up s promítáním „Chlap bídná-Nádoba hříšná“

Plakát stand-up
Plakát stand-up „Chlap Bídná-Nádoba hříšná“.

Myšlenka na toto představení vznikla spontánně a na základě reakcí či spíše přání lidí, stejně jako již vydaná kniha.

Všude ho tehdy doprovázel jeho psí parťák Teky, kterého se ujal již jako hendikepovaného. Protože pán by svého psa neměl nikdy opustit, bylo naprosto samozřejmé, že odcestují společně. Motto „Vždy je cesta“ naskočilo Honzovi v jeho životě hned několikrát.

Jeho kniha Vždy je cesta aneb Ztracený bílý muž a pochroumaný pes napříč kontinenty, kterou během svých cest napsal, je plná historek v rámci cestování deštným pralesem, pouští, horami či velkoměsty, ale i zážitků z mezinárodních letišť, lodí a příběhů lidí, se kterými se na svých cestách setkali. S veškerou pokorou však Honza také popisuje své zkušenosti a poznání, která z vděčnosti předává dál. Druhé, rozšířené vydání vyprodaného nákladu knihy s názvem „VŽDY JE CESTA aneb Ztracený bílý muž a pochroumaný pes napříč kontinenty“ je k dispozici od srpna 2019.

drobny pes
Cestovatel se současnou psí smečkou. (NetwIN production)

Promítací stan a přibývající počet psů

Po prvním vydání knihy se Honza o víkendech po několik měsíců vypravoval na náměstí v celé ČR s promítacím stanem pro 30 osob. Umožnilo mu to osobní kontakt s fanoušky a lidmi zajímajícími se o jejich příběh i poselství. Promítání s velmi přátelskými, neformálními besedami probíhala vždy ve spolupráci s daným městem pod záštitou starostů. V každém městě byla pokaždé vybrána lokální nezisková organizace a jí byl věnován celý výtěžek z dobrovolného vstupného. Celkem Honza za celou dobu navštívil 34 míst.

Před touto cestou Honzu opustil jeho psí parťák Teky, ale již během promítání po Čechách ho doprovázeli dva noví psi, kterých se ujal a jeho psí smečka se rozrostla o dalšího zachráněného člena během promítání, a to se ještě nejednalo o finální číslo.

Jak neztrácet humor, klid a rozvahu

Stand-up s promítáním je plný životních okamžiků, nečekaných situací i dobrodružství a představuje příběh o schopnosti i ve složitých situacích nahlížet na věci z různých úhlů a neztrácet humor, klid a rozvahu. Jedná se o přirozený přerod z původního standardního promítání fotek a videí z cest, které společně s nezaměnitelným stylem Honzova vyprávění a úžasné atmosféře v publiku, se postupně proměnilo spíše v představení. Pro letošní rok se tedy Honza rozhodl tyto svá vystoupení pojmout jako zábavně poučný stand-up s promítáním a nazvat ho dle vlastního rčení, které užívá v situacích, když ho někdo příliš chválí: Chlap bídná, nádoba hříšná.

4 tisíce kilometrů se 600 kg psího krmení

drobny pes
Na cestách s psím doprovodem. (NetwIN production)

Návštěvníci se mohou těšit na mnoho historek až neskutečných situací z dopravních prostředků, setkání s potomky Inků v rodných vískách nebo naopak městských slamech či s buddhistickými mnichy, stejně tak s losy, tuleni, opicemi, o hodinách strávených s norským rybářem, o současné Honzově psí smečce, která se stala atrakcí nejen před cirkusem v Rakousku, o cestě, kdy za jeden den, noc a den zvládl 4 000 km, s přejezdem pěti zemí, o trochu jiném cestování se 600 kg krmení pro psí bandu, ale i vyprávění o nádherné přírodě a tradicích či srovnávání kultur – to vše a ještě mnohé více za doprovodu autentických fotografií a videí promítaných na plátně vám Honza s humorem či naopak s hlubším zamyšlením představí v září na prvním představení v Praze V Divadle U Hasičů.

Vše pokračuje s novými zkušenostmi, zábavnými i poučnými historkami a rozrostlou psí smečkou v čele s Tekýskovou reinkarnací, sibiřským huskym Sawadee a zachráněnci: voříškem Číro, brazilskou filou kříženou s labradorem Refi a staffordkou Meggie. Na všechny se těší dnes již nalezený bílý muž s celou svou psí bandou.

Vstupenky na stand-up CHLAP BÍDNÁ – NÁDOBA HŘÍŠNÁ dne 16. 9. je možné zakoupit online.

Podle zdroje: TZ NetwIN production