Izolovaná hollywoodská hvězda Tom Hanks koronavirus nepřenesl na žádného pracovníka či herce, který se nacházel v jeho blízkosti, uvedla australská tisková agentura.

Herec ve studiu Village Roadshow, nacházejícím se v australské oblasti Gold Coast, natáčel životopisný snímek Baze Lahrmanna o Elvisu Presleym, když se po čtvrtečním testování na COVID-19 ukázalo, že je společně se svou manželkou, zpěvačkou Ritou Wilsonovou, nakažený.

V pátek Hanks zveřejnil svou fotografii se svojí ženou s kšiltovkami na hlavě, jak se zotavují z nákazy koronavirem v karanténě v nemocnici Gold Coast.

Produkční mluvčí uvedl, že se virem nenakazil nikdo ze štábu, ačkoli natáčení se na dva týdny odložilo.

Mezitím se na Twitteru objevují humorné příspěvky, které odkazují na filmy, ve kterých herec hrál.

Například fotomontáž z prostředí nemocnice, jak herec drží míč Wilson, či příspěvěk, jak herec přežil 4 roky na ostrově, rok na letišti, nakazil se AIDSem ve Filadelfii, bojoval ve druhé světové válce a ve Vietnamu, přistál letadlem na řece Hudson a byl unesen Somálci – s tím, že pokud nám Tom zemře na koronavirus, všechny nás to rozhodí.

Píseň „Throw Me a Party“ zpěvačky Wilsonové z alba Halfway to Home, které vydala v březnu 2019, ve které se inspirovala svým vyléčením z rakoviny prsu.