Lufthansa Group oznámila, že od 12. listopadu spouští pilotní projekt bezplatného testování na COVID-19, které bude pro své klienty provádět přímo na letištích. Společnost to oznámila na svých webových stránkách.

Zákazníci Lufthansa Group, kam spadají i společnosti Swiss nebo Austrian Airlines, se s antigenními testy setkají v první fázi jen na několika linkách, konkrétně Hamburg-Mnichov a Hamburg-Vídeň.

K odletu se budou moci dostavit pouze pasažéři s negativním výsledkem testu. Testy bude provádět zdravotnický personál přímo na letišti a bezplatně a výsledek bude dostupný do 15 minut (Vídeň) až do hodiny (Mnichov, Hamburg).

Zákazníci, kteří se nebudou chtít otestovat ani se moci prokázat negativním PCR testem ne starším 48 hodin, budou přerezervováni na jiný let anebo jim bude vrácena cena letenky.

Společnost si tak chce vyzkoušet, jak bude proces testování probíhat, aby byl pro cestující co nejpříjemnější. Pilotní fáze potrvá do konce listopadu. Pokud se toto opatření osvědčí, vedení Lufthansy jej plánuje rozšířit i na další mezinárodní trasy a nabízet jej jako standardní službu.

Letecký dopravce těžce postižený současnou krizí v letectví věří, že tímto krokem se značně usnadní cestování v době pandemie, aniž by bylo ohroženo zdraví pasažérů.

„Touto testovací strategií chceme využít získaných dat, abychom přišli k důležitým pochopením, jak by fungovalo používání rychlotestů. Úspěšné testování celých letů může být klíčem k revitalizaci mezinárodní letecké dopravy,“ uvedla v tiskovém prohlášení Christina Foerster z výkonné rady Lufthansa Group.