Satira

Když jsem byl nakoupit jídlo na víkend, neodpustil jsem si zastávku ve své oblíbené filmové sekci. Narazil jsem na poměrně starý akční snímek z roku 1985. Jeho název Invaze do USA, mi připomněl, že svět skutečně funguje záhadným způsobem, protože v současné době v redakci poměrně intenzivně pracujeme na zpravodajství z voleb v USA, a něco takového jsme ještě nezažili.

Když jsem uviděl Chucka Norrise na titulní straně se dvěma škorpiony v rukou a přečetl si synopsi k filmu, věděl jsem, že tuhle akční nadsázku musím vidět. No posuďte sami.

Invaze zastihne Ameriku nepřipravenou a vytvoří zde válečnou zónu od pobřeží k pobřeží. Ale jeden muž byl připraven…

„Když Amerika čelila invazi poprvé ve své historii, záleželo právě na armádě jednoho muže, Matta Huntera, aby vedl válku proti odpůrcům svobody. Armáda teroristických žoldáků vedená bývalým agentem Sovětského svazu zastihne Ameriku nepřipravenou a vytvoří zde válečnou zónu od pobřeží k pobřeží. Ale jeden muž byl připraven…“

Amerika je na tom špatně, ale má v záloze ještě Chucka Norrise, tedy vlastně Matta Huntera, který nechce ustat v boji, „dokud nepadne poslední nepřátelská bazuka“.

Chuck Norris

Chuck Norris ve snímku Invaze do USA. (Cannon Group)

Vlastním jménem Carlos Ray Norris Jr. se stal známým americkým akčním hercem. Je bývalým mistrem světa v Karate, vystupoval v řadě filmů, včetně snímku Cesta draka, kde hrál s Brucem Lee.

Ve svém osobním životě je zbožným evangelíkem a politickým konzervativcem. Podporuje řadu republikánských politiků a jejich aktivity a kampaně a přispívá na konzervativní web WorldNetDaily.

Chuck Norris podporuje myšlenku používání Bible a společné modlitby ve školách. Věří ve stvoření světa Bohem.

Chuck Norris podporuje myšlenku používání Bible a společné modlitby ve školách. Věří ve stvoření světa Bohem.

V letech 1993–2001 ztvárnil hlavní postavu televizní série Walker, Texas Ranger. Je tvůrcem vlastního bojového umění Chun Kuk Do a autorem knižního bestselleru Tajemná vnitřní síla.

2. prosince 2010 mu dal texaský guvernér Rick Perry čestný titul Texas Ranger.

Přezdívku získal Chuck během služby v letectvu USA, když pobýval na letecké základně Osan v Jižní Koreji.