Spoluzakladatelka hnutí Black Lives Matter požádala o schůzku s demokratickým prezidentským kandidátem Joem Bidenem a kandidátkou na viceprezidentský post, senátorkou Kamalou Harrisovou, s cílem je vyzvat, aby věnovali nejvyšší prioritu „promyšlené, komunitně zaměřené a plně sponzorované agendě, jež má za cíl řešit konkrétní problémy, kterým čelí černí lidé“.
Patrisse Cullorsová, jež podepsala dopis adresovaný demokratům jako vedoucí zástupkyně globální sítě Black Lives Matter Global Network, uvedla, že dobré volební výsledky Demokratické strany spočívaly převážně v podpoře od voličů černé pleti, a dodala: „chceme něco na oplátku“.
Svůj dopis započala poblahopřáním Bidenovi a Harrisové s oslovením „zvolený prezidente“ a „zvolená viceprezidentko“. Zatímco některá média označila jako vítěze Bidena a Harrisovou, média The Epoch Times se rozhodla vyčkat, než dojde k oficiálnímu uzavření hlasování a budou vyřešeny všechny právní problémy, jež vedly k označení těchto voleb jako sporných, s řadou četných obvinění z nesrovnalostí a podvodů.
Black Lives Matter a další organizace vedené černochy „do těchto voleb značně investovaly“, pokračovala Cullorsová s tím, že „jejich volební úsilí vedlo k účasti více než 60 milionů voličů“.
„Chceme být vyslyšeni a chceme, aby naše agenda byla prioritou,“ napsala. „Vydáváme tato očekávání nejen proto, že černoši jsou nejdůslednější a nejspolehlivější voliči demokratů, ale také proto, že černoši skutečně žijí v krizi v zemi, která byla postavena na našem podrobení,“ dodala.
Cullorsová se také zaměřila na Bidena a Harrise za jejich prohlášení o problémech, které měly negativní dopad na černošskou komunitu, a vyzvala je, aby spolupracovali s místními organizacemi na „nápravě minulých chyb“ a odsoudili „lhostejnost vlády pod kontrolou demokratů, která odmítá zápasit se svou nejotřesnější a nejodpornější hanbou“.
I když konkrétně nezmínila, jaké „minulé chyby“ měla na mysli, Biden byl v minulosti kritizován za podporu zákona o trestné činnosti z roku 1994, na nějž bylo poukazováno jako na rozšiřování politiky, která neúměrně kriminalizuje černošské Američany. Biden během kampaně uvedl, že lituje podpory této legislativy, známé jako Violent Crime Control and Law Enforcement Act.
Harrisová, která působila jako kalifornská nejvyšší státní zástupkyně, mezitím čelila kritice za svou roli při provádění tvrdé politiky státu v oblasti kriminality.
„Lidé z barevné komunity vám těžko uvěří, když máte vazby na donucovací orgány,“ uvedla Yvette McDowellová, černošská právnička a bývalá prokurátorka ve městě Pasadena, v článku pro Los Angeles Times, který zkoumal, proč bylo těžké přesvědčit černošskou komunitu, aby podpořila kandidaturu Harrisové.
Cullorsová uzavřela svůj dopis tím, že vyjádřila touhu podílet se na plánování a koncepční práci v Bidenově týmu pro přechodné období.
Ve videu z roku 2015, jež se znovu začíná objevovat na internetu, se Cullorsová osobně popisuje jako „školená marxistka“. V rozhovoru z roku 2018 pro televizní pořad Democracy Now popisuje Erica Manna, bývalého aktivistu domácí teroristické skupiny Weather Underground, jako „svého mentora“.
Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil P. M.