Prezidentské volby v USA 2020

Poslankyně státu Michigan Cynthia Johnsonová (demokraté) nahrála na svůj facebookový profil video, v němž vyhrožovala voličům prezidenta Donalda Trumpa. Michiganská Sněmovna reprezentantů poslankyni kvůli jejím projevům zbavila členství ve všech komisích.

Cynthia Johnson se účastnila veřejného slyšení o obviněních z volebních neregulérností, které 2. prosince pořádal výbor michiganské sněmovny. Několikrát se během slyšení dostala do střetu s předsedou výboru Mattem Hallem, který ji upozorňoval, že nejsou na slyšení proto, aby zastrašovali svědky, ale vyslechli si jejich výpovědi. Reagoval tak na její chování vůči vypovídajícím svědkům, kterým pokládala otázky.

V reakci na její komentář zveřejněný na facebooku vydala michiganská Sněmovna reprezentantů dopis, ve kterém uvedla: „Hrozby demokratům nebo republikánům jsou nepřijatelné a neamerické. Jsou ještě více nepřístojné u zvoleného úředníka.“

Poslankyně Johnsonová dříve uvedla, že jí bylo také vyhrožováno. Její video mělo být údajně reakcí na předchozí výhrůžky. Michiganská sněmovna ve zmiňovaném dopise uvedla, že výhrůžky z jakékoliv strany jsou nepřijatelné.

původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.


Poslankyně státu Michigan Cynthia Johnsonová na videu prohlašuje: „Tak tohle je pouze varování vy Trumpovci. Dávejte si pozor. Našlapujte zlehka. My si s vámi nehrajeme. Dost bylo pochybných praktik. Už je toho dost. A pro ty z vás, kteří jste vojáci, vy víte jak to udělat. Udělejte to dobře. Plňte rozkaz. Přimějte je zaplatit.“

Zdroj NTD News